Вчені вперше побачили за межами Сонячної системи одну з найбільших молекул на основі вуглецю

Вчені вперше побачили за межами Сонячної системи одну з найбільших молекул на основі вуглецю

Київ  •  УНН

 • 17936 перегляди

Read in English

Дослідники MIT знайшли міжзоряну хмару з великою кількістю пірену - складної вуглецевої молекули. Пірен складається з чотирьох злитих кілець вуглецю та належить до поліциклічних ароматичних вуглеводнів.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) у Сполучених Штатах виявили міжзоряну хмару, у якій було багато пірену, типу молекули, яка містить вуглець.

Пише УНН із посиланням на Space.

Молекула, яка називається піреном, складається з чотирьох злитих плоских кілець вуглецю. Її класифікують як поліциклічний ароматичний вуглеводень (ПАВ) — одну з найпоширеніших складних молекул у видимому Всесвіті.

Розмова з інопланетянами: вчені пропонують відправити ШІ у космос, щоб говорити від землян і "отримувати відповіді"31 лип. 2024, 11:57 • 95347 переглядiв

Складну форму вуглецю вперше помітили за межами Сонячної системи дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT), США.

Ідентифікували пірен в області зореутворення, що називається молекулярною хмарою Тельця, на відстані 430 світлових років від Землі — це одна з найближчих хмар до нашої планети. Виявлення було зроблено за допомогою 100-метрового телескопа Грін-Бенк (GBT), радіотелескопа в обсерваторії Грін-Бенк у Західній Вірджинії, США.

Довідка

Пірен - це велика молекула, відома як поліциклічний ароматичний вуглеводень (ПАВ). Дослідники припускають, що ця речовина могла бути джерелом більшої частини вуглецю в нашій Сонячній системі, який має вирішальне значення для життя на Землі.

Астронавти Crew-8 повернулися на Землю після восьмимісячного перебування в космосі25 жовт. 2024, 16:12 • 15194 перегляди