Ціни на нафту стабілізувалися після 6% зростання за тиждень
Київ • УНН
Ціни на нафту стабілізувалися після 6% зростання минулого тижня через напругу між Заходом, РФ та Іраном. Brent торгується на рівні $74,91, WTI - $70,89 за барель.
Ціни на нафту стабілізувалися в понеділок після зростання на 6% минулого тижня, на тлі того, як напруження, що зростає між західними державами і основними виробниками нафти росією та Іраном, посилює побоювання з приводу перебоїв з постачаннями і утримує ціни на низькому рівні, повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 0,34%, або на 26 центів, до $74,91 за барель до 09:31 за Гринвічем (11:31 по Києву), тоді як ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate становили $70,89 за барель, знизившись на 35 центів, чи 0,49%.
Обидві марки минулого тижня показали найбільше зростання у тижневому вимірі з кінця вересня після того, як росія запустила гіперзвукову ракету по Україні як попередження Сполученим Штатам та Великій Британії після ударів по росії з використанням західної зброї, вказує видання.
"Ціни на нафту починають новий тиждень з деякого охолодження, оскільки учасники ринку чекають нових сигналів від геополітичних подій і політичних перспектив ФРС, щоб задати тон", - сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Окрім того, Іран відреагував на резолюцію, ухвалену ядерним наглядовим органом ООН у четвер, наказавши вжити таких заходів, як активація різних нових та вдосконалених центрифуг, які використовуються під час збагачення урану.
"Імовірність вилучення деяких іранських поставок зросла після засудження Ірану за його ядерну програму, і згода режиму провести переговори передбачає, що США введуть санкції - це може призвести до вилучення близько 1 млн барелів нафти на день", - сказав аналітик Panmure Liberum Ешлі Келті.
Міністерство закордонних справ Ірану заявило в неділю, що 29 листопада проведе переговори щодо своєї спірної ядерної програми з трьома європейськими державами.
Очікується, що цього тижня на ринках також будуть рухи напередодні зустрічі ОПЕК+ 1 грудня, де група може вирішити довше дотримуватися значних скорочень видобутку нафти через слабкий попит.
"Саміт ОПЕК+ 1 грудня ще більше відкладе початок запланованого збільшення видобутку до лютого. Відкладення початку до 2-го кварталу або пізніше є ще однією можливістю, яка додасть ще більшої підтримки", - сказав Тім Еванс, незалежний енергетичний аналітик.
Інвестори також зосереджувалися на зростанні попиту на нафту в Китаї.
Імпорт сирої нафти до Китаю відновився у листопаді, оскільки низькі ціни призвели до накопичення попиту. За словами обізнаних джерел, імпорт нафти до Китаю, імовірно, ще більше збільшиться за рахунок додаткової імпортної квоти обсягом не менше 5,84 млн метричних тонн (116 800 барелів на добу), виданої незалежним нафтопереробникам для вантажів, які прибудуть у наступному році.