Ціни на нафту виросли на 4% через ескалацію конфлікту в Україні - Reuters

Ціни на нафту виросли на 4% через ескалацію конфлікту в Україні - Reuters

Київ  •  УНН

 • 15623 перегляди

Read in English

Ціни на нафту показали найбільше тижневе зростання за два місяці через ескалацію конфлікту в Україні. Brent досягла 74,14 долара за барель, а WTI - 70,07 долара на тлі зростання геополітичної напруженості.

У п’ятницю ціни на нафту показали найбільше тижневе зростання за майже два місяці, збільшившись на 4%. Причиною стало загострення війни в Україні, яке знову додало до ринку геополітичну премію за ризик. Про це УНН пише з посиланням на Reuters.

Деталі

До 14:18 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent впали на 9 центів, досягнувши 74,14 долара за барель, а ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate знизилися на 3 центи, до 70,07 долара за барель.

Тиск на ціни посилився через несподіване погіршення ділової активності в єврозоні. Сфера послуг скоротилася, а промисловість увійшла в рецесію.

Родовище Тенгіз у Казахстані, найбільше в країні, має повернутися до повного видобутку на початку грудня. Також міністерство енергетики Казахстану повідомило, що планує видобути 90 мільйонів тонн нафти у 2025 році, порівняно з 88 мільйонами тонн у 2024-му.

З березня рф поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти - BBC22 лист. 2024, 05:11 • 18478 переглядiв

Попри це, за тиждень ціни на нафту зросли майже на 4%. Причиною стало загострення війни в Україні: москва посилила свої дії після того, як Велика Британія та США дозволили Україні наносити ракетні удари по території рф.

Аналітик Saxo Bank Оле Хансен зазначив, що ескалація конфлікту підняла геополітичну напруженість до вищого рівня, ніж під час конфлікту між Ізраїлем та іранськими угрупованнями. Він також додав, що зростання попиту на паливо через похолодання та підвищення маржі нафтопереробних заводів сприяли підвищенню цін цього тижня.

Ринок боїться випадкових руйнувань в будь-якій частині нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, які не тільки завдають довгострокової шкоди, але й прискорюють розгортання військової спіралі

- сказав аналітик PVM Джон Еванс.

Підтримуючи ціни на цьому тижні, Китай оголосив у четвер про політичні заходи щодо стимулювання торгівлі, включаючи підтримку імпорту енергоносіїв, на тлі занепокоєння з приводу погроз новообраного президента США Дональда Трампа запровадити митні тарифи.

Згідно з даними аналітиків, трейдерів і даних відстеження суден, імпорт сирої нафти в Китай відновиться в листопаді.

Нагадаємо 

Зростання геополітичної напруги, спричинене ескалацією війни в Україні, значно вплинуло на фінансові ринки. Золото демонструє найсильніший тижневий приріст за 13 місяців, інвестори шукають безпечні активи, а ціни на нафту та газ досягли нових максимумів.

Китайський нафтопереробний завод несподівано обрав африканську нафту замість іранської14 лист. 2024, 15:47 • 16892 перегляди