
Трамп пообіцяв високі мита країнам, що купують венесуельську нафту: може вдарити по Китаю та Індії
Київ • УНН
Президент США Дональд Трамп ввів 25% мита на імпорт венесуельської нафти, що може зачепити Китай та Індію. Каракас назвав це актом агресії, але США готові до переговорів.
Президент США Дональд Трамп оголосив у понеділок про високі мита на імпорт з країн, що купують венесуельську нафту і газ, - каральний захід, який може вдарити по Китаю та Індії, серед інших, і посіяти нову невизначеність у світовій торгівлі, пише УНН з посиланням на AFP.
Деталі
Після повернення в Білий дім у січні Трамп ввів мита як проти союзників, так і проти ворогів США, намагаючись чинити сильний тиск як на економічну, так і на дипломатичну політику.
Згідно з указом, підписаним Трампом у понеділок, останні всезагальні 25-відсоткові мита, націлені на прямих і непрямих покупців венесуельської нафти, можуть набути чинності вже 2 квітня.
Держсекретар США, консультуючись з іншими урядовими агентствами, уповноважений визначити, чи будуть введені нові мита.
Вони можуть вдарити по Китаю та Індії, на тлі того, як експерти зазначають, що Венесуела експортує нафту в обидві ці країни, а також в США та Іспанію.
Трамп повідомив журналістам у понеділок, що 25-відсоткове мито буде додано до існуючих ставок.
Каракас назвав цей захід "новою агресією" Вашингтона.
"Вони можуть вводити санкції та мита на все, що захочуть, але вони не можуть ввести санкції на любов і патріотизм венесуельського народу", - заявив президент Ніколас Мадуро під час заходу, що транслювався по радіо і телебаченню.
У лютому Венесуела експортувала близько 500 000 барелів нафти в день в Китай і 240 000 барелів в США, повідомили експерти агентству AFP.
Трамп охрестив 2 квітня "Днем визволення" для найбільшої економіки світу, вже пообіцявши взаємні мита, адаптовані до кожного торгового партнера, у спробі виправити практику, яку Вашингтон вважає несправедливою.
Раніше він дав зрозуміти, що секторальні мита набудуть чинності приблизно в той же день, але Білий дім заявив в понеділок, що може використовувати більш вузький підхід.
У своїй заяві в понеділок на Truth Social, що стосується Венесуели, президент США навів "численні причини" того, що він назвав "вторинним митом".
Він звинуватив Венесуелу в "цілеспрямованій і обманній" відправці "десятків тисяч високопоставлених та інших злочинців під прикриттям" в Сполучені Штати.
У своєму пості він додав, що "Венесуела дуже вороже ставиться до Сполучених Штатів і свобод, які ми підтримуємо".
Згідно з указом Трампа, дія 25-відсоткового мита закінчується через рік після останньої дати, коли країна імпортувала венесуельську нафту, або раніше, якщо Вашингтон так вирішить.
Заява Трампа прозвучала після того, як в минулому місяці був припинений депортаційний канал між Сполученими Штатами і Венесуелою, коли він заявив, що Каракас не виконав угоду про швидкий прийом депортованих мігрантів.
Згодом Венесуела заявила, що більше не буде приймати рейси.
Але Каракас заявив в суботу, що досяг угоди з Вашингтоном про відновлення репатріації, після чого близько 200 громадян Венесуели були депортовані зі Сполучених Штатів через Гондурас.
Окремо в понеділок адміністрація Трампа продовжила термін, встановлений для американського нафтового гіганта Chevron, щоб зупинити свою діяльність у Венесуелі, до 27 травня.
Компанія працювала у Венесуелі в межах скасування санкцій.
Останній крок Трампа додає мита до тих, які він обіцяв ввести приблизно 2 квітня.
Окрім мит у відповідь, він пообіцяв ввести масштабні секторальні мита, які вдарять по імпортованих автомобілях, фармацевтичних препаратах і напівпровідниках.
Однак, при нинішньому стані справ його плани на день можуть стати більш цілеспрямованими.
Секторальні мита "можуть бути введені, а можуть і не бути 2 квітня", повідомив AFP представник Білого дому, додавши, що ситуація "все ще нестабільна".
Чиновник підтвердив, що мита у відповідь будуть введені.
Однак Трамп повідомив журналістам в понеділок, що врешті "може дати багатьом країнам послаблення", не вдаючись в подробиці.
Він окремо додав, що оголосить про мита на автомобілі "дуже скоро", а про мита на фармацевтичні препарати - пізніше.
Партнери США продовжують переговори з Вашингтоном, на тлі того, як терміни наближаються, а глава торгівлі в ЄС Марош Шефчович у вівторок відправиться в країну, щоб зустрітися зі своїми колегами - міністром торгівлі США Говардом Лютніком і торговим представником США Джеймісоном Гріром.
Надії на більш вузьке розгортання мит, як зазначено, дали поштовх фінансовим ринкам.
Міністр фінансів США Скотт Бессент минулого тижня сказав на Fox Business, що Вашингтон звернеться до торгових партнерів із зазначенням рівнів мит і нетарифних бар'єрів.
Бессент додав, що якщо країни припинять свою практику, вони потенційно зможуть уникнути мит.
У тому ж інтерв'ю Бессент зазначив, що мита будуть зосереджені приблизно на 15 відсотках країн, що мають дисбаланс в торгівлі зі Сполученими Штатами, назвавши їх "брудною 15".