Президент Литви про можливість розміщення ядерної зброї в Польщі: це було б елементом стримування

Президент Литви про можливість розміщення ядерної зброї в Польщі: це було б елементом стримування

Київ  •  УНН

 • 18328 перегляди

Read in English

Президент Литви Науседа заявив, що розміщення ядерної зброї в Польщі стане елементом стримування росії і відповідає очікуванням Європи щодо безпеки.

Рішення Альянсу розмістити в Польщі ядерну зброю сприятиме стримуванню і виправдає очікування Європи щодо безпеки, вважає президент Литви Гітанас Науседа, передає УНН із посиланням на Delfi.

Останнім часом, безумовно, відбуваються події, які збільшують присутність військової потужності в нашому сусідстві - зокрема, розгортання тактичної ядерної зброї. На жаль, сьогодні це реальність, як у калінінградській області, так і, наскільки нам відомо, на території Білорусі

- сказав Науседа.

Тому, за словами Науседи, ідея розміщення ядерної зброї - "це не підбурювання, не погроза росії, але це знову ж таки елемент системи стримування", який має відігравати значну роль стримувального фактора і сили. 

Президенти Литви здивувало, чому заяви Польщі про ядерну зброю привернули стільки уваги на міжнародній арені.  За його словами, Варшава і раніше порушувала це питання.  "Я був трохи здивований, що на цю заяву Президента Республіки Польща відреагували як на щось нове", - зізнався Президент.

 "Ми не тільки говорили про цей аспект, а й ділилися своїми думками щодо можливих наслідків або наслідків цього аспекту. У будь-якому разі, млин російської пропаганди працює, і природно, що в таких випадках з їхнього боку завжди лунають погрози. Але ці погрози лише показують, що ця ідея справді є значним стримувальним фактором і, природно, змушує кремлівських політиків нервувати", - підсумував Науседа. 

кремль відреагував на можливе розміщення ядерної зброї у Польщі22 квіт. 2024, 12:49 • 21193 перегляди

Нагадаємо 

Президент Польщі Анджей Дуда заявив про готовність Польщі розмістити ядерну зброю на своїй території, якщо союзники по НАТО вирішать це зробити з метою посилення безпеки східного флангу НАТО.