Культура споживання алкоголю: як правильно пити, закушувати і отримувати від цього задоволення
Київ • УНН
КИЇВ. 6 січня. УНН. У всьому світі в залежності від країни і регіону існує своя особлива культура споживання алкоголю. Також змінюються правила подачі та споживання у залежності від виду алкогольного напою. Дегустатор міцних алкогольних напоїв Валентина Попова розповіла УНН про правила і традиції подачі і розпивання алкоголю.
"Є певна культура пиття. Наприклад, міцні алкогольні напої зазвичай п'ються як аперитив. Тобто перед застіллям, щоб нагнати апетит", - розповіла вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвінчуємо міфи: як правильно пити горілку.
Попова відзначила, що незважаючи на те, що в Україні існує традиція подавати горілку замороженою, це категорично неправильно.
"Не раджу заморожувати горілку, як це деякі роблять - тоді не відчувається ні аромату, ні смаку. Це неправильно. Горілку правильно пити не у холодному, а в охолодженому вигляді. Це десь 16-18 градусів. Я, наприклад, люблю кімнатної температури. Тому що, наприклад, у ресторанах, подають охолодженою, тому що будь-яка погана горілка низької якості при охолодженні втрачає смак і її погану якість непомітно. Ви не відчуєте смаку, якщо вона буде холодною, адже смак визначається язиком, а далі вже біохімія йде, коли пече", - розповіла вона.
Дегустатор також зазначила, що важливо пам'ятати: алкоголь харчової цінності не має - тільки енергетичну. Тому перше правило споживання будь-якого міцного напою - це гарна закуска.
"Треба пам'ятати, що калорії ти організму дав, а харчування не дав. Тому треба обов'язково закусити. Закуска і використовується для того, щоб людина поїла добре", - пояснила Попова.
Що стосується вина, то за словами експерта, культура споживання цього напою дуже відрізняється від тієї ж горілки, наприклад.
"У вина культура споживання інша. Це не застільна тема. Хоча, наприклад, у Франції, Італії, Португалії вино ставиться на стіл: літр-два, і воно п'ється як вода. Але зазвичай це вино не таке міцне - до 9% етилового спирту, не 15% і не 20%, і, в основному, люди його ще розбавляють водою. Це йде як добавка до харчування. І якщо ми говоримо про Іспанію, про Францію, про Португалію - це все приморські країни. Вони в основному з вином п'ють і їдять морську їжу. А м'ясні країни - Чилі, Аргентина, Бразилія - там червоні сухі вина", - розповіла дегустатор.
Відрізняється культура споживання і коньяку, адже, за словами Попової, це напій "для бесіди і роздумів".
"Якщо ми говоримо про коньяк, то він взагалі йде як десерт. Це після всього люди сідають, розмовляють, наливають собі по 50 грам коньяку, проціджують його під шматочок сиру, або персика, або горішка. Більше нічого. Це не продукт, який передбачає харчування, це "продукт бесіди", - підкреслила вона.
Відзначимо, що культовим алкоголем для святкового українського столу є шампанське і горілка.
Нагадаємо, що експерти горілчаного бренду "Др. Житник" розвінчали головні міфи про те, як правильно подавати і пити горілку.
Раніше УНН писав, що до ТОП-5 вітчизняних виробників якісної горілки відносяться такі компанії: "Баядера - Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф"), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Prime", "Др. Житник") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").