Іноземні компанії можуть ризикувати своєю репутацією задля власної вигоди - політолог
Київ • УНН
КИЇВ. 30 серпня. УНН. На території України працює безліч компаній, в тому числі й іноземні. Однак не всі гравці ринку грають за чесними правилами. Деякі — переписують правила під себе, ризикуючи власною репутацією. На думку політолога Віктора Бобиренка, така поведінка дуже часто притаманна саме іноземним компаніям. Деякі з них, вважає експерт, працюють не на користь українській економіці, а лише задля власної вигоди, повідомляє УНН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антисемітські заяви можуть зіпсувати репутацію будь-якої людини — нардеп
Цитата
“Деякі іноземні компанії слідкують за репутацією у себе, а коли вони заходять в Україну то бачать, що тут по беззаконню грати вигідніше: починають скуповувати чиновників, десь там дають відкати і абсолютно ось так грають, а у себе на заході вони можуть бути білі і пухнасті”, — вважає Віктор Бобиренко.
Деталі
На думку експерта, великі іноземні компанії дійсно слідкують за репутацією на території своєї країни. Але виходячи на ринки інших країн, тим паче маленьких, іноді вдаються до сумнівної поведінки, не хвилюючись за свою репутацію в цих країнах.
Також, вважає експерт, деякі міжнародні компанії, які присутні в Україні, отримують захист своїх інтересів на найвищому політичному рівні, так зване, політичне лоббі.
Як то у випадку з депутатом зі “Слуги народу” Галиною Янченко, яка підтримала шведську компанію Scania Україна під час судового процесу з українським підприємством “Журавлина”.
Складні судові процеси між компаніями тривають вже багато років.
Після одного з них шведська компанія звернулась по допомогу до ТСК із захисту прав інвесторів. Після чого в блозі голови спецкомісії Галини Янченко з’явилась публікація, в якій та висвітлила лише позицію Scania, тиражовану топ-менеджментом компанії. Крім того заявила, що рішення суду не на користь Scania Україна може вплинути на скорочення інвестицій в Україну.
Також на цьому наголошував і посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг, називаючи українську систему правосуддя корумпованою. Деякі експерти в таких заявах посла вбачають знаки тиску на судову гілку влади.