"Чутливе питання": Тайвань пояснив, чому не бере участі у військовій допомозі Україні

"Чутливе питання": Тайвань пояснив, чому не бере участі у військовій допомозі Україні

Київ  •  УНН

 • 19897 перегляди

Read in English

Тайвань пояснив, що військова допомога Україні є "чутливим питанням" через відносини з Китаєм. Країна надає гуманітарну допомогу через сусідні держави та приєдналася до західних санкцій проти рф.

Тайвань надав мільйони доларів гуманітарної допомоги українським біженцям і приєднався до санкцій проти росії, запроваджених Заходом. Про це пише Reuters з посиланням на заступника міністра закордонних справ Тайваню Франсуа Ву, передає УНН.

Франсуа Ву зазначив, що Тайвань поки що допомагає Україні через сусідні країни і додав, що військова допомога є дуже чутливою темою, тому її наразі не обговорюють.

Міністр оборони Тайваню минулого тижня заявив, що рішення про передачу списаних зенітних ракет HAWK Україні залежить від США. Водночас колишній чиновник Пентагону Тоні Ху раніше повідомляв, що Тайвань вже передав свої надлишкові батареї зенітно-ракетних комплексів HAWK українським військово-повітряним силам. 

Стосунки Тайваню з Україною

Тайванські чиновники спілкувалися з деякими українськими мерами, але офіційних контактів між урядами обох країн поки не було.

Під час поїздки до Берліна представник Тайваню сказав, що Тайвань прагне завести якомога більше друзів у світі. Він пояснив, що Україна дуже обережна у відносинах із Тайванем, адже Китай, який підтримує росію у війні, може сильніше тиснути на Україну. Минулого року Китай запропонував план із 12 пунктів для завершення війни в Україні, але він був дуже загальним і без конкретики. Також Китай не брав участі у мирній конференції у Швейцарії. 

У Європі Тайвань має офіційні відносини лише з Ватиканом, але в багатьох країнах, включно з росією, працюють його неофіційні посольства. В Україні такий офіс поки не відкрили, і представництва України в Тайвані також немає. 

Додатково

Китай часто критикує будь-яку співпрацю Тайваню з іншими країнами. Наприклад, у 2021 році Китай обурився, коли Литва дозволила відкрити тайванський офіс у своїй столиці Вільнюсі. Ву додав, що Тайвань хоче зміцнити зв’язки з Україною, але відкриття представництва поки що залишається лише планом на майбутнє.

Тайвань готує нову оборонну угоду зі США після приходу Трампа14 лист. 2024, 03:51 • 20424 перегляди