Блінкен їде до Брюсселя обговорити підтримку України з НАТО та ЄС
Київ • УНН
Держсекретар США Блінкен вирушає до Брюсселя для координації подальшої підтримки України з партнерами НАТО та ЄС. Візит відбувається на тлі перемоги Трампа на виборах та участі північнокорейських військ у війні на боці Росії.
Держсекретар США Ентоні Блінкен прямує до Брюсселя у вівторок. В останні тижні перебування на посаді президента США Джо Байдена Вашингтон шукає шляхи "наростити" військову допомогу Україні, передає УНН із посиланням на Голос Америки.
Деталі
За даними видання, після Брюсселя Блінкен вирушить до Ліми, Перу, на зустріч Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, а потім поїде до Бразилії, щоб взяти участь у саміті 20 найбільших економік G20. Він приєднається до Байдена в Перу та Бразилії.
Очікується, що президент Байден і президент Китаю Сі Цзіньпін проведуть переговори віч-на-віч у суботу на полях саміту АТЕС. Зустріч, як очікується, триватиме близько півтори години. Про це Голосу Америки повідомили поінформовані особи на умовах анонімності.
У середу Блінкен візьме участь у перемовинах з колегами по НАТО та Європейському Союзу, щоб координувати подальшу підтримку України, а президент Байден зустрінеться з новообраним президентом Дональдом Трампом у Білому домі.
Посадовці заявили, що Байден проситиме Трампа "не полишати" Україну. Очікується, що пряма підтримка Північною Кореєю війни Росії в Україні стане центральною темою обговорень Блінкена з європейськими колегами та, ймовірно, увійде до порядку денного переговорів між посадовцями США та їхніми колегами в АТЕС.
Україна повідомляє, що північнокорейські війська беруть активну участь у бойових діях у Курській області Росії, що викликало осуд низки європейських країн щодо посилення військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.
Додамо
Тим часом росія продовжує обстріли України, а верховний військовий командувач країни повідомив, що десятки тисяч російських військ готові до атаки в російській Курській області, частину якої Україна захопила в серпні цього року.
Чарльз Купчан, старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин, сказав Голосу Америки, що Трамп може спробувати "домогтися припинення вогню в Україні", адже таку обіцянку він виголосів під час своєї виборчої кампанії.
Водночас Купчан зазначив: "Це буде не так просто, як він обіцяв... Знадобиться багато часу, щоб позиції Зеленського та Путіна зблизились", адже конфлікт триває вже понад два з половиною роки.
Після президентських виборів у США Держдепартамент заявив, що Блінкен спілкувався зі своїми європейськими колегами.
Серед них були міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі.
Посадовці кажуть, що переговори стосувалися ситуації в Україні, а також наслідків і загроз, пов’язаних з рішенням Росії ввести північнокорейські війська у війну проти України.
Зустрічам Блінкена в Брюсселі перебували перемовини європейських лідерів у Будапешті минулого тижня, де вони говорили трансатлантичні відносини, підтримку України та інші нагальні питання у світлі перемоги Трампа на президентських виборах у США минулого тижня.