Зарплата зростає, як і критика: скільки заробила за 2024 рік голова АРМА Дума
Київ • УНН
Зарплата Олени Думи за 2024 рік зросла до 1,46 млн грн, хоча її критикують за неефективне управління активами. Її заощадження зменшились, а майно залишилось без змін.

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума у 2024 році стала заробляти більше - за рік вона отримала майже півтора мільйона гривень. Про це свідчить її декларація про доходи, опублікована в реєстрі НАЗК, повідомляє УНН.
Деталі
Згідно з документом, заробітна плата Олени Думи за 2024 рік становила 1 460 382 гривні, що в середньому становить близько 122 тисячі гривень на місяць. У 2023 році, за півроку на посаді, вона задекларувала 640 560 гривень — тобто 106 тисяч на місяць. Отже, попри всю критику щодо ефективності роботи агентства, рівень особистого доходу очільниці лише зростає.
При цьому заощадження голови АРМА за рік зменшилися: готівкою — на 100 тисяч гривень (у 2023 році вона декларувала 300 тисяч гривень готівкою, а у 2024 - вже 200 тисяч гривень), а на банківському рахунку — на 80 тисяч (у 2024 році Олена Дума не декларує кошти, розміщені в Ощадбанку). Що стало причиною зменшення заощаджень — не вказано.
Натомість, перелік майна залишився без змін. У власності Олени Думи, як і раніше, квартира у Києві площею 112,6 кв. м, а також два автомобілі: Toyota Avalon (2008 року) та Mazda MX-30 (2021 року).
На тлі критики з боку антикорупційного комітету ВР за маніпуляції щодо доходів агентства та фактичну бездіяльність із управління арештованими активами, така заробітна плата виглядає як мінімум дисонансно.
Особливо враховуючи, що, за словами голови антикорупційного комітету Анастасії Радіної, майже весь дохід АРМА у 2024 році забезпечили договори, укладені ще до приходу Думи, а сама очільниця за півтора року змогла укласти лише кілька результативних договорів, частина з яких - з державними компаніями.
Залишається питання: чи відповідає зростання доходів голови АРМА реальним результатам її роботи на посаді?
Нагадаємо
Раніше Анастасія Радіна зазначила, що ведення конструктивного діалогу з АРМА ускладнюється через маніпуляції. Вона навела три приклади, які демонструють, як агентство перекручує дані про свою діяльність. Одним з них Радіна назвала випадок, коли антикорупційний комітет звернувся до АРМА із запитанням про те, скільки у них активів та скільки з них передано в управління? Агентство повідомило, що у реєстрі 69 тисяч активів, а в управління передано 36 тисяч, тобто близько 47%. Проте при детальному аналізі виявилося, що 20 тисяч з цих 36 тисяч активів – це рухоме майно Межигір’я, включно з пляшками вина, меблями та документами, яке не має самостійної економічної цінності.
У відповідь на це голова АРМА Олена Дума закликала депутатку "аналізувати інформацію".
Пізніше Анастасія Радіна опублікувала аналіз роботи АРМА під керівництвом Думи і зазначила, що за вона півтора року на посаді уклала лише сім договорів, які принесли дохід станом на кінець 2024 року.
Голова АРМА Олена Дума заявила, що вважає критику з боку очільниці антикорупційного комітету ВР Анастасії Радіної неконструктивною і спробувала перевести фокус на попередні роки діяльності АРМА, натякаючи, що депутати критикують тепер, хоча самі раніше не ініціювали змін у законодавстві.