"Залежало не від грошей": Разумков назвав причини пізньої вакцинації від COVID-19
Київ • УНН
КИЇВ. 3 березня. УНН. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що однією з причин пізньої вакцинації від COVID-19 в Україні є те, що країн, які бажають отримати вакцину набагато більше, ніж можливостей з виробництва. Про це він заявив ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі Україна 24, передає кореспондент УНН.
Цитата:
"Тут той випадок, коли не все залежало від грошей. Гроші закладалися й минулого року, і в бюджет цього року. Я б хотів би вам нагадати, що спочатку ми не планували створювати так званий ковідний фонд. Але все-таки він був створений під час прийняття бюджету, його головним завданням було, що коли з'являються гроші…, то вони будуть спрямовані на підтримку медиків, виплату додаткової фінансової мотивації, і друге – це вакцинація", - розповів Разумков.
За його словами, уряд вів складні переговори для отримання вакцини.
"Багато чого залежало навіть не від коштів, а від перемовин, і будемо відверті, в цьому плані Кабміну було непросто, тому що бажаючих отримати вакцину набагато більше, ніж тих можливостей, які сьогодні є з виробництва вакцин. Сподіваюся, що ми потроху почнемо виходити з цієї ситуації, вже одна вакцина, зараз йдеться про те, що будуть інші", - сказав Разумков.
Додамо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що загальна кількість домовленостей щодо постачання вакцин проти COVID-19 на цей рік в Україну сягнули майже 30 млн доз.
Доповнення
В Україні 24 лютого стартувала вакцинація від COVID-19, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca.
Перша партія вакцин від коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. Вантажний літак рейсом TK6289 Стамбул — Київ авіакомпанії Turkish Cargo сів в аеропорту в Україні об 11:07. Однак, вакцина летіла з Індії, з зупинкою у Стамбулі. 21 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.
Як повідомив голова МОЗ Максим Степанов, в Україну прибуло саме цих 500 тис. доз вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CoviShield).
Ситуація з вакцинами від COVID-19 в Україні
Україна наприкінці грудня уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що “Лекхім” просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.
Тим часом міністр охорони здоров’я Максим Степанов оголосив, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax. 22 лютого у МОЗ також вказали, що Степанов домовився про додаткові 5 млн доз вакцини Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.