Європейська ракета Vega C успішно повернулася в космос після дворічної перерви
Київ • УНН
Ракета-носій Vega C успішно вивела супутник Sentinel-1C на орбіту висотою 700 км після дворічної модернізації. Запуск відбувся з космодрому Куру у Французькій Гвіані після встановлення нового французького сопла.
Майже через два роки після невдалого запуску європейська ракета-носій Vega C нарешті злетіла у небо. У четвер увечері Vega C вивела супутник Sentinel-1C на орбіту на висоту 700 км.
Передає УНН із посиланням на Niederösterreich та EFE.
Нова європейська ракета Vega-С була запущена з Куру (місто та муніципалітет у Франції, в заморському департаменті Гвіана) о 18:20, у четвер, 5 грудня. Ракета вивела на орбіту супутник Sentinel-1C, - для програми Європейського союзу зі спостереження за Землею "Коперник".
Вважається, що успішний старт Vega-С та виведення Sentinel-1C має вирішальне значення для автономії Європи у доступі до космосу.
Контекст
Через провал своєї першої комерційної місії, коли два супутники, які Vega C перевозила, були втрачені через поломку сопла двигуна Zefiro-40, - упродовж наступних двох років ракета вдосконалювалась на землі. Хоча спочатку передбачалося, що ракета знову злетить у 2023 році, Європейське космічне агентство (ESA) та її партнери, особливо італійський головний підрядник Avio, вважали за необхідне продовжити її тести.
Було встановлено нову французську насадку. Удосконалена конструкція сопла пройшла два успішних вогневих випробування в травні та жовтні 2024 року, які продемонстрували здатність двигуна забезпечувати надійну роботу в різних умовах тиску і тривалості горіння.
Довідково
Супутник Sentinel-1C вийде на орбіту на висоті 693 кілометри, на місці, залишеному його попередником 1B, який завершив свою службу в 2022 році через проблеми з електрикою, і працюватиме в координації з 1A, активним з 2014 року.
Серед нових функцій він має антену автоматичної ідентифікації (AIS), яка покращує відстеження суден, щоб уникнути зіткнень та спостереження за морем.
Додамо
Термін корисного використання супутника становить сім років, який може бути продовжений до дванадцяти, і призначений для повторного входу в атмосферу після завершення місії. Місія Sentinel-1 оснащена передовою технологією радіолокації, яка дозволяє отримувати зображення поверхні Землі в будь-якому місці.