Європа виконала лише половину обіцяних зобов'язань щодо допомоги Україні - колумніст Bloomberg
Київ • УНН
З обіцяних 241 млрд євро допомоги Україні Європа фактично надала лише 125 млрд. Різниця у 64 млрд євро залишається заборгованістю, не враховуючи нещодавно обіцяні 52 млрд.
Обсяги надання Україні військової, фінансової та гуманітарної допомоги Європою відстають від обіцянок. З обіцяних 241 млрд євро фактично надано лише 125 млрд. Про це у своїй статті написав колумніст Bloomberg Марк Чемпіон, передає УНН.
Деталі
Чемпіон нагадав, що від початку російського вторгнення в лютому 2022 року Кільський інститут світової економіки в Німеччині реалізує проект, який відстежує гуманітарну, фінансову та військову допомогу - ту, що союзники України зобов'язалися надати і, окремо, надали.
Останнє оновлення, опубліковане на початку цього місяця, показало, що станом на кінець жовтня Європа виділила на підтримку України вражаючу суму в 241 мільярд євро (253 мільярди доларів), порівняно зі 119 мільярдами євро для США.
Як йдеться у статті, адміністрація Байдена поспішає використати всю допомогу, що залишилася в її розпорядженні до інавгурації Трампа.
Раніше цього місяця канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв надати ще 650 мільйонів євро на високотехнологічні системи протиповітряної оборони "Іріс-Т" і "Патріот", які мають бути поставлені до кінця року.
Найбільше розчаровує величезний розрив між тим, що Європа пообіцяла, і тим, що було фактично поставлено, який, за оцінками, становить лише 125 мільярдів євро. Частина цієї різниці пояснюється тим, що 52 мільярди євро обіцянок Європи були зроблені лише цієї осені, коли було остаточно ухвалено механізм використання заморожених російських активів як застави для кредитів Україні. Однак навіть за цих обставин Європа все одно має заборгованість у розмірі 64 мільярди євро
На думку колумніста, союзники України продовжують дотримуватися стратегії "скільки потрібно", а не стратегію того, що і коли потрібно.
Чемпіон зазначає, що важко визначити, чи вдався б путін до ядерного удару в Україні, якби США та інші члени НАТО раніше надали Україні далекобійну артилерію, танки та F-16, коли росія ще не встигла мобілізувати свої сили або укріпити позиції. "Проте серед багатьох причин нинішніх проблем України з набором і утриманням особового складу є відчуття того, що західна підтримка - а отже, зброя і боєприпаси, необхідні для виживання на фронті, не кажучи вже про перемогу, - стають все більш дефіцитними", - пише колумніст.
Йдеться не про надання Києву потенційно провокаційних нових категорій озброєнь. Дещо з того, що потрібно Україні, доведеться отримувати із західних складів і від західних виробників, як, наприклад, обіцяні Шольцем засоби протиповітряної оборони. Але решту може виробляти вітчизняна оборонна промисловість.