ЄС може дозволити Euroclear використати заморожені активи рф: що відомо
Київ • УНН
Єврокомісія розглядає можливість дозволити Euroclear використовувати заморожені російські активи для захисту кредиту G7 Україні. Це може компенсувати компанії можливі втрати через санкційні судові позови з боку рф.
Європейська комісія розглядає можливість дозволити бельгійській компанії Euroclear використовувати заморожені російські активи, щоб захистити кредит G7 Україні в розмірі 45 мільярдів євро від можливих заходів у відповідь з боку москви. Про це повідомляє Politico, передає УНН.
Деталі
За словами трьох чиновників, знайомих із питанням, цей крок розглядають як крайній захід, щоб компенсувати Euroclear, який зберігає ці активи, втрати, що зазнала росія у зв'язку з дотриманням західних санкцій.
Прихильники цього заходу стверджують, що він зміцнить багатосторонню схему, остаточно затверджену минулого тижня, яка спрямовує надприбуток, отриманий від близько 200 мільярдів євро заморожених російських активів, на погашення давно узгодженого кредиту G7 для України.
Наразі Euroclear залучена до судового процесу з кількома сторонами, що потрапили під санкції, які використовують вкрай політизовані російські суди, щоб оскаржити арешт своїх активів і вимагати компенсації.
Хоча російські суди не володіють достатніми повноваженнями для примусового передання бельгійських активів позивачам, вони мають повноваження вживати заходів проти балансів Euroclear, які зберігаються в російських фінансових установах. Ці активи належать переважно західним фінансовим установам і компаніям, які в цьому випадку зможуть пред'явити Euroclear свої власні компенсаційні вимоги.
У нещодавній заяві Euroclear вказала, що на неї чекає "значна кількість судових розглядів, які ведуться майже виключно в російських судах".
Щоб покрити витрати або претензії, що виникають в результаті цих судових розглядів, Euroclear резервує близько 10 відсотків прибутку, отриманого від заморожених активів, у спеціальному фонді на "чорний день".
Але чиновники стверджують, що може бути більш рентабельним безпосередньо використовувати частину базових російських активів для покриття цих зобов'язань - навіть якщо критики кажуть, що це ставить під загрозу дотримання міжнародного права.
Західні інститути, включно з Європейським центральним банком (ЄЦБ), раніше попереджали, що передача права власності на російські активи напряму ризикує підірвати довіру до єврозони як фінансового центру і до євро як міжнародної резервної валюти.
Нагадаємо
У жовтні Європейська Рада заявляла, що російські активи залишаться замороженими до припинення агресії проти України. Італія працює над кредитом Україні, забезпеченим відсотками від заблокованих активів рф.