ЄІБ надасть Україні 50 мільйонів євро на вакцини від COVID-19
Київ • УНН
КИЇВ. 12 лютого. УНН. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр домовилися про виділення 50 млн євро на закупівлю вакцин для населення України та сучасного холодильного обладнання для мережі центрів вакцинації. Про це інформує пресслужба КМУ, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що сторони сьогодні підписали відповідний лист про внесення змін до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.
ЄІБ має виділити кошти в межах чинного проекту "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України".
Крім того, повідомляється, що за підсумками зустрічі з Президентом Європейського інвестиційного банку було підписано Гарантійну угоду "Розвиток аеропорту "Бориспіль" про отримання позики в розмірі 270 млн євро для реконструкції льотної зони №2.
"Ми не лише якісно модернізуємо летовище, а й очікуємо збільшити пасажиропотік через аеропорт до 56 мільйонів у 2040 році, зокрема за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів та залучення нових авіаперевізників", — прокоментував укладення угоди Прем’єр-міністр.
Глава уряду під час зустрічі з Вернером Хойєром підкреслив, що Україна високо цінує активну роль ЄІБ у підтримці української економіки, державного та недержавного сектору.
"Сподіваємося, що вже найближчим часом ЄІБ зможе представити новий семирічний мандат зовнішнього фінансування. Ми зацікавлені в розширенні подальшої співпраці, зокрема у сфері фінансування транспорту, енергетичного сектору та міської інфраструктури України", — сказав він.
Ситуація з вакцинами в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують в МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода проводиться через компанію-посередника в Україні "Лекхім", яку вибрав сам виробник.
Варто зазначити, цього тижня Національне антикорупційне бюро повідомило, що у лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19. Мова, ймовірно, йде про вакцини виробника Sinovac Biotech.
Раніше агенство Reuters з посиланням на лист імпортера, компанії "Лекхім", повідомило, що план України щодо розгортання вакцини від коронавірусу китайського виробника Sinovac з наступного місяця може бути відкладений через нормативні обмеження.
Зазначимо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
У той же час Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 млн доз вакцини від COVID-19 з ініціативи COVAX. Очікується, що безкоштовно.
На сьогодні відомо, що в Україні повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікується в середині лютого.