Як Азія рятує економіку від тарифів Трампа: стратегії Японії, Індії, Південної Кореї
Київ • УНН
Азійські країни реагують на тарифи США, захищаючи свої фінансові інтереси. Японія веде переговори, Південна Корея надає підтримку автовиробникам, Індія знижує ставки.

Провідні економіки Азії намагаються захистити свої фінансові інтереси, реагуючи на тарифи, оголошені президентом США минулого тижня.
Передає УНН із посиланням на Іndependent.
Деталі
Підвищення тарифів президентом США до найвищого рівня за останні 100 років викликало побоювання рецесії серед країн Азії. У східному регіоні виробляється більша частина товарів, які продаються по всьому світу, і на тлі загострення глобальної торговельної війни це може істотно вплинути на фінансові інтереси таких країн, як Південна Корея, Японія, Китай, Індія та інших.
Японія – один із найсильніших союзників Америки, який постраждав від 24-відсоткового мита. Прем'єр-міністр країни Сігеру Ішіба звернувся у Вашингтон, підкресливши, що тарифна політика Дональда Трампа вкрай розчаровує, і закликав її переглянути. У відповідь Трамп підтвердив, що Японія надсилає команду до США для переговорів щодо торгівлі.
Китай, який найбільше постраждав від вражаючих 104% мит, відмовився підкоритися тиску Трампа. У КНР обіцяють "боротися до кінця" у цьому протистоянні. Пекін запровадив 34% мито на імпорт товарів із США у відповідь на тарифи Трампа. Також стало відомо, що Китай збільшить додаткові мита на американський імпорт з 34% до 84% з 10 квітня у відповідь на нові обмеження США.

В уряді Південної Кореї підтвердили, що автомобілі та автозапчастини є "основною статтею експорту Південної Кореї до США", тому рішення про введення 25% мита на ці товари "завдасть значного удару" по промисловості країни.
Сеул поспішив захистити автомобільну промисловість, оголосивши про пакет екстреної підтримки автовиробників Південної Кореї. Ідетья про суму у розмірі 2 млрд доларів.
Біткоїн обвалився після запровадження мит Трампа07.04.25, 10:29 • 7544 перегляди
Центральний банк Індії вдруге в цьому році знизив відсоткові ставки, щоб стимулювати економіку, яка сповільнюється і готується до руйнівних наслідків нещодавно запроваджених американських митних тарифів.
В'єтнам попросив про 45-денну відстрочку введення американських тарифів. При цьому прем'єр-міністр Фам Мінь Чінь пообіцяв, що Ханой купуватиме більше американських товарів, в тому числі оборонної та безпекової продукції.
Нагадаємо
Президент США Дональд Трамп заявив, що США не планують призупиняти тарифи. Він зазначив, що Вашингтон укладатиме чесні угоди з усіма країнами.
Через мита Трампа та торговельну війну ситуація на ринках погіршується. Акції США падають, а азійські ринки потерпають від найгіршого тижня з часів пандемії.