Всесвітній день голосу, День «Врятуйте слона», День піжами на роботі. Що ще можна відзначити 16 квітня

Всесвітній день голосу, День «Врятуйте слона», День піжами на роботі. Що ще можна відзначити 16 квітня

Київ  •  УНН

 • 135163 перегляди

Read in English

Сьогодні, 16 квітня, відбуваються різноманітні заходи з нагоди Всесвітнього дня голосу. Голос людини так само абсолютно унікальний, як і відбитки пальців. Фахівці стверджують, що за голосом можна визначити характер людини, а також вік, вагу, зріст, і навіть її соціальний статус.

Сьогодні, 16 квітня, відбуваються різноманітні заходи з нагоди Всесвітнього дня голосу. Подія була започаткована у 1999 році в Бразилії і досить швидко стала популярною у багатьох країнах світу, пише УНН.

Голос людини так само абсолютно унікальний, як і відбитки пальців. Фахівці вважають, що голос має більшу силу, ніж музичний інструмент. А також стверджують, що за голосом можна визначити характер людини, а також вік, вагу, зріст, і навіть її соціальний статус.

Мета сьогоднішньої події - привернути увагу людей до оцінки стану свого голосу, якщо є якісь порушення в роботі голосового апарату, якщо вони працюють в комунікативній сфері діяльності і для них важлива більша витривалість голосу та переконливість звучання при спілкуванні з людьми.

Людський голос з найдавніших часів був об’єктом уваги відомих мислителів та цілителів. Гіппократ вважав, що джерелом голосу є гортань, йому також належать перші описи будови цього органу. Філософ Арістотель та оратор Демосфен приділяли увагу спеціальним тренуванням для усунення недоліків голосу та дефектів мовлення.

Середньовічному лікарю Авіценні належить науковий трактат, присвячений механізму виникнення голосу, а також будові голосового апарату та його зв’язку з головним мозком. Авіценна також вивчав хвороби голосових органів та способи їх лікування.

В середині XIX столітті іспанцем Мануелем Гарсіа, оперним співаком та педагогом з вокалу, вперше для огляду гортані було застосовано дзеркало, яке дало можливість побачити, як функціонують голосові зв’язки. Цей метод, який назвали ларингоскопією, став основою нової медичної спеціальності — ларингології, яка спеціалізується на лікуванні й профілактиці хвороб горла.   

Приблизно в той самий час з’явилися перші серйозні наукові роботи з фоніатрії  — медичної дисципліни, яка займається порушеннями в роботі голосового апарату.

Зоозахисники та любителі дикої природи сьогодні можуть долучитися до Дня "Врятуйте слона", який був започаткований у 2012 році з метою поширення інформації щодо необхідності збереження слонів на нашій планеті.

Популяція слонів у дикій природі постійно скорочується. На початку ХІХ століття в Африці нараховувалося близько 26 мільйонів слонів.

Масове безконтрольне полювання на цих тварин заради слонової кістки призвело до того, що на початку ХХ століття кількість слонів в Африці скоротилася до 1,5 мільйона.

Нині ж кількість слонів в Африці не перевищує 500 тисяч.

Аби зберегти популяцію слонів, у 1989 році була запроваджена заборона торгівлю слоновою кісткою. Але це не стосувалося запасів кістки, створених до 1989 року.

Шанувальники кінематографу сьогодні можуть відзначити День присвячений культовому актору німого кіно Чарлі Чапліну, який народився 16 квітня 1889 року.

Чаплін належить до списку найуспішніших коміків усіх часів і народів, адже він геніально комбінував гумор з трагізмом.

З метою створення атмосфери розслабленості в офісі зменшення стресової напруги працівників сьогодні можна організувати День піжами на роботі.

16 квітня компанії влаштовують піжамні вечірки, кожен робітник обирає піжаму на власний смак або ж відповідно до обраної тематики. День піжами дозволяє створити веселий, дружній та позитивний настрій серед колег, що, у свою чергу, підвищить рівень ефективності праці.

Також сьогодні можна долучитися до Дня обізнаності про стрес.

Стресовий психологічний стан негативно впливає на здоров’я людини в цілому, адже майже всі хвороби викликані стресом.

Психологічна напруга потрібна організму для якісної роботи мозку, але тільки в малих дозах. Якщо ж людина відчуває стрес постійно, не розслаблюється та виснажує себе, то з часом здоров’я сильно погіршиться. Життя у стані стресу викликає як психічні захворювання, так і фізичні.

Ще одна сьогоднішня важлива подія – День крапки з комою. До пунктуації ця подія, яку у 2016 році започаткувала Емі Блеуел, не має жодного відношення.

Батько жінки у 2013 році покінчив життя самогубством. Тож, мета сьогоднішньої події - інформування людства щодо проблеми суїциду, підвищення освіченості в питаннях психічного здоров’я, надання допомоги людьми, що пережили спробу самогубства тим, хто у відчаї.

Крапка з комою символізує незакінчене життя: потрібно жити далі, адже це ще не крапка. 16 квітня люди діляться власними історіями тяжких періодів життя та роблять тату із зображенням крапки з комою.

Сама Емі Блеуел, на жаль, у 2017 році теж вкоротила собі віку.

За церковним календарем сьогодні день пам’яті святих мучениць Агапії, Ірини та Хіонії.

Три сестри жили у ІІІ столітті в Італії. Вони рано залишилися сиротами, і з юних років вирішили присвятити своє життя служінню Господу.

Дівчата були дуже гарними, але відмовляли усім нареченим, навіть правителю. Це його розлютило, і він наказав стратити сестер. Їх спалили на вогнищі.

Іменини 16 квітня святкують Ірина, Галина, Леонід.