В ЗСУ досі існують стереотипи про жінок на керівних посадах - Міноборони
Київ • УНН
КИЇВ. 16 листопада. УНН. У Міністерстві оборони України працюють над ліквідацією гендерних стереотипів у війську щодо жінок. Про це заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, передає УНН.
Деталі
В Міноборони провели нараду з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. До обговорення залучили радників з гендерних питань Збройних сил України та представників Міноборони.
Під час наради обговорили проблеми та актуальні потреби жінок, які служать в Збройних силах України. Зокрема, багато уваги надали питанню розвитку системи гендерної рівності.
Учасники наради наголосили на тому, що за останній час Україна зробила великий крок вперед в плані забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в армії.
"Водночас досі існує низка стереотипів, які заважають практичній реалізації принципу гендерної рівності у війську", - йдеться у повідомленні Міноборони.
Зазначається, що у першу чергу це стосується збільшення кількості жінок на посадах командирів підрозділів та усунення штучних проблем, пов’язаних із їх просуванням по службі в бойових частинах.
Цитата
“Сьогодні на полі бою в Україні ми маємо найбільшу кількість жінок в новітній світовій історії. Вони проявляють себе не лише як гарні військові фінансистки чи лікарки, але й як сміливі військовослужбовиці, що віддано захищають свою Батьківщину. Наше завдання зробити все, щоб вони могли будувати кар'єру”, - заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Нагадаємо
У Міністерстві оборони України заявили, що за два роки чисельність жінок у Збройних силах України збільшилась на 40%. Зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив Нацстратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці