В Україну прибула перша партія вакцин CoronaVac
Київ • УНН
КИЇВ. 25 березня. УНН. В аеропорт "Бориспіль" прибув літак, який доставив в Україну першу партію вакцин "CoronaVac" виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Про це УНН повідомили в МА "Бориспіль".
Цитата
"Прилетів такий вантаж (вакцина –ред.). Розпочалося його розвантаження", - сказали в пресслужбі.
Деталі
Повідомляється, що зазначена інактивована вакцина, що була 10 березня поточного року зареєстрована МОЗ України, пройшла усі етапи клінічних досліджень, офіційно підтвердивши її ефективність і безпечність, і наразі вже широко застосовується для захисту населення від пандемії у КНР, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії тощо.
Що було раніше
Міністр охорони здоровяч Максим Степанов напередодні повідомив, що перша партія вакцини CoronaVac прибуде у кількості 200 тисяч доз. Згідно з українським законодавством, Держлікслужба та Державний експертний центр МОЗ до 10 днів проводитиме лабораторний контроль вакцини. Після цього CoronaVac поступить для проведення щеплень від COVID-19.
Вакцина CoronaVac
Вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech — це традиційна інактивована вакцина на основі “вбитого” вірусу.
Дослідження показали, що вакцина CoronaVac має “хороший профіль безпеки” з антитілами у 90% щеплених через два тижні після другої дози. Окрім того, майже не спостерігається побічних ефектів — лише почервоніння в місці уколу на руці та короткочасна субфебрильна температура (менше ніж 5% випадків).
Представлені також нові дані, які свідчать, що вакцина CoronaVac безпечна для дітей у віці від 3 до 17 років, але дослідження у цій сфері все ще тривають.
Разом із тим технологія виробництва вакцини CoronaVac перевірена роками. Серед її особливостей, за словами експертки ВООЗ з реагування на біологічні загрози Наталії Виноград, перевірена роками та зрозуміла технологія з високою ефективністю, безпечність, стандартний для всіх вакцин холодовий ланцюг зберігання і постачання у формі готових до ін’єкції шприців, що виключає людський фактор.