$41.340.00
45.850.00
Для людей з порушеннями зору
+4°
3.2м/с
76%

В Україні створять першу національну велику мовну модель на базі ШІ

Київ • УНН

 • 41129 перегляди

Мінцифри розробляє українську велику мовну модель, що пришвидшить інтеграцію ШІ в державу, бізнес та ключові сфери життя українців. Модель планують запустити до грудня 2025 року.

В Україні створять першу національну велику мовну модель на базі ШІ

Міністерство цифрової трансформації України розробляє українську велику мовну модель, покращує державні сервіси, підтримує бізнес і крокує до лідерства в штучному інтелекті (ШІ). Про це інформує Урядовий портал, передає УНН.

Деталі

Зазначається, що WINWIN AI Center of Excellence при Мінцифри разом з бізнесом та AI-спільнотою починають створювати національну велику мовну модель (LLM). Вона пришвидшить інтеграцію ШІ в державу, бізнес та ключові сфери життя українців. 

Велика мовна модель - це нейромережа, яка працює за принципом людського мозку й може аналізувати та генерувати тексти. Вона стане основою для появи чатботів та AI-асистентів для держави й бізнесу, що покращить послуги для користувачів і підвищить ефективність організацій.

Ми починаємо працювати над українською великою мовною моделлю. Це буде перша українськомовна модель національного масштабу, що допоможе пришвидшити інтеграцію штучного інтелекту в державний сектор, оборону та бізнес. Країни, які активно й стратегічно розвивають ШІ, уже мають національні LLM. Україна також рухається цим шляхом. Українськомовна модель базуватиметься на вже наявному open-source рішенні, а для її розробки не залучатимемо бюджетних коштів

- пояснив Михайло Федоров, Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - Міністр цифрової трансформації.

Як повідомляє Урядовий портал, на базі мовної моделі держава зможе запускати AI-продукти в сервіси для громадян, а також створювати інструменти для оптимізації внутрішніх процесів. Мінцифри та WINWIN AI Center of Excellence вже почали працювати над першими AI-продуктами, як-от:

  • Чатбот Наталка — консультує партнерів, що інтегрують Дію, обробляє первинні запити в чаті. Опрацював 2 000+ запитів і зменшив навантаження на менеджерів на 30%.
    • AI-асистент у Дії — допомагає громадянам швидко знаходити потрібні послуги залежно від життєвої ситуації.
      • AI-інструмент для аналізу нормативно-правових актів - спрощує здійснення цифрової експертизи НПА та допомагатиме формувати законодавство.
        • AI-інструмент для роботи з європейським законодавством - аналізує українське законодавство щодо відповідності європейським вимогам та перекладає документи.
          • AI-інструменти в Мрії - зможуть будувати індивідуальні освітні траєкторії для дітей на базі їхніх інтересів, потреб та мотивації.
            • HR-асистент з ШІ для Мінцифри — швидко формує структуровані описи вакансій відповідно до запиту.
              • AI-інструменти на Дія.Освіта - зможуть автоматично добирати освітні серіали, симулятори й тести відповідно до інтересів, кар’єрних цілей та рівня знань, додатково пояснювати матеріали, формувати конспекти тощо.

                Українськомовна LLM стане основою для продуктів в оборонному секторі. Вони допоможуть військовим ефективно аналізувати дані та покращать ефективність роботи на полі бою.

                Нейромережа даватиме якісніші відповіді, ніж глобальні англомовні моделі, оскільки буде натренована на українських даних. Локальна LLM зможе краще розуміти діалекти, термінологію та контекст у країні, даючи якісніші відповіді як лінгвістично, так і стосовно фактів й ідеологічних запитань, які стосуються історії України, політичної ситуації та війни.

                Ще одна перевага - фінансова. Використання українськомовної моделі коштуватиме у 2,5–3 рази дешевше для українських користувачів порівняно з англомовними аналогами

                - йдеться у дописі.

                За словами розробників, LLM забезпечить захист персональних даних і національної безпеки України при інтеграції AI в різні сектори.

                Очікується, що поява українськомовної LLM сприятиме появі нових AI-стартапів, сприятиме залученню міжнародних інвестицій у країну та підвищуватиме ВВП завдяки розробці AI-рішень для різних секторів економіки.

                Українськомовна модель буде створена на наявному open-source рішенні. Розробка відбуватиметься за підтримки бізнес-партнерів, без залучення державних коштів. Моделі планують запустити до грудня 2025 року.

                Нагадаємо

                Міністерство оборони України створить спеціальний полігон для випробування новітніх технологій розмінування, включаючи рішення на базі штучного інтелекту. На об'єкті формуватимуть банк інноваційних рішень та координаційну платформу з гуманітарного розмінування.

                Штучний інтелект на YouTube: Голлівудські студії не блокують фейкові трейлери, а заробляють на них28.03.25, 19:04 • 138802 перегляди

                Brent
                $66.30
                Bitcoin
                $83,186.30
                S&P 500
                $5,096.39
                Tesla
                $240.21
                Газ TTF
                $36.40
                Золото
                $3,057.44
                Ethereum
                $1,797.33