Уряд продовжує адаптивний карантин до 31 березня

Уряд продовжує адаптивний карантин до 31 березня

Київ  •  УНН

 • 14256 перегляди

КИЇВ. 15 грудня. УНН. Кабінет міністрів України сьогодні продовжує адаптивний карантин, введенй для стримування поширення коронавірусу, до 31 березня 2022 року. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду у середу, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Уряд продовжує адаптивний карантин до 31 березня 2022 року. Тобто, протягом першого кварталу ми будемо продовжувати карантин”, — сказав Шмигаль.

Деталі

За його словами, це означає, що всі правила доступу до публічних місць з COVID-сертифікатами, правила щодо носіння масок та дистанції залишаються в силі.

Доповнення

Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень - встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".

13 вересня уряд встановив нові карантинні правила. Вони набули чинності за тиждень - 20 вересня.

20 вересня уряд продовжив дію карантину до нового року. Україна перейшла у "жовту" зону карантину з 23 вересня.

З 6 грудня набули чинності нові карантинні правила, які передбачають посилення обмежень у “жовтих” зонах. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності в 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення, негативного тесту або сертифікату про одужання.