Україна працює над “планом Б” на випадок відсутності допомоги від США - Мінфін
Київ • УНН
Якщо Конгрес США не затвердить фінансування допомоги Україні - Україна звернеться до країн G7 із закликом збільшити свої внески на її підтримку.
Якщо Конгрес США не затвердить фінансування допомоги - Україна буде закликати країни "Групи семи" збільшити свої внески для підтримки. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі телемарафону, пише УНН.
"Ми завжди сподіваємося на найкраще вирішення питання з точки зору наших інтересів, і ми сподіваємося, що у нижній палаті рішення буде знайдено. І зараз для цього є підстави. Ми сподіваємося, що пряма бюджетна підтримка збережеться", — сказав Марченко.
Міністр фінансів зауважив, що підтримка з боку США є ключовою для співпраці з Міжнародним валютним фондом з метою створення коаліції довіри, яка отримає підтримку в рамках G7.
"Ми отримуємо постійні запевнення з боку уряду США, що кошти Україна отримає. Тому цей варіант є основним", — підкреслив посадовець.
За його словами Україна напрацьовує інші можливості.
"Варіант Б, як ми вже вказали, звернення до всіх держав "Групи семи", якщо у нас не буде достатньої підтримки з боку Штатів, щоб вони збільшили розміри своїх вкладів, щоб замістити Америку", — пояснив міністр.
Він каже, що це можуть бути не тільки держави G7, а й країни Північної Європи, які підтримують Україну.
Щодо підтримки США, то у лютому Сенат США затвердив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 млрд доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.
Згідно з документом, Україна отримає понад 60 млрд доларів, Ізраїль - 14 млрд доларів, а також 4,83 млрд доларів буде спрямовано на підтримку партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, з метою стримування агресії з боку Китаю.
Додатково, законопроєкт передбачає надання 9,15 млрд доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, а також в Україні й інших зонах конфлікту в світі.
Для остаточного схвалення законопроєкту необхідно голосування у Палаті представників, а після цього документ має підписати президент США Джо Байден.
Нагадаємо
Білий дім виступає проти пропозиції спікера Джонсона надати Україні допомогу у вигляді кредиту, стверджуючи, що ухвалений Сенатом законопроєкт про допомогу відповідає оборонним потребам України та інтересам національної безпеки США.