У МЗС Британії пояснили, чому західні винищувачі не збивають над Україною дрони-камікадзе, як в Ізраїлі
Київ • УНН
Британські військові не будуть збивати безпілотники-камікадзе над Україною, щоб уникнути прямої ескалації конфлікту з росією, заявив міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон.
Британські військові не стануть збивати дрони-камікадзе над Україною, оскільки Лондон прагне уникнути прямої ескалації конфлікту з росією. Про це в ефірі LBC заявив глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон, передає УНН.
Деталі
Під час розмови з Кемероном журналіст зауважив, що під час атаки на Ізраїль, ВПС Британії збили декілька іранських дронів. Це офіційно підтвердив прем'єр Ріші Сунак.
Тож у виданні запитали, чому Британія не може робити так само під час повітряних атак рф на Україну. Кемерон підкреслив, що у цьому випадку існують ризики прямої конфронтації з рф.
Я думаю, що складність того, щоб ви пропонуєте (збивати дрони-камікадзе над Україною силами британських ВПС - ред.) полягає в тому, що якщо ви хочете уникнути ескалації в плані ширшої європейської війни, думаю, слід уникати прямої взаємодії військ НАТО з російськими військами. Це може спричинити ескалацію ситуації
Окрім того, міністр впевнений, що використання літаків "не обов'язково є найкращим способом збивати ракети й безпілотники, системи протиповітряної оборони є більш ефективними"
США збили кілька іранських БПЛА, які летіли на Ізраїль13 квіт. 2024, 23:04 • 29696 переглядiв
На його думку, краще підтримувати Україну фінансово, дипломатично та зброєю.
Якщо сили НАТО вступлять у прямий конфлікт із російськими силами, це буде небезпечна ескалація
Доповнення
Водночас глава британської дипломатії зауважив, що Лондон активно допомагає Україні, зокрема тренує військових та забезпечує Сили оборони озброєнням.
Ми зробили більше, ніж будь-яка інша країна окремо, щоб допомогти українцям. Ми підготували понад 60 тисяч українських військовослужбовців, ми першими надали їм протитанкову зброю, далекобійну артилерію та танки
Нагадаємо
Велика Британія розглядає можливість надіслати прототип лазерної зброї DragonFire в Україну до її запланованого розгортання у 2027 році, навіть якщо вона не буде повністю доопрацьована, щоб прискорити процес надання нових технологій для допомоги українській обороні.