У МОЗ кажуть, що у квітні-травні зможуть вийти на 5 млн протиковідних щеплень на місяць
Київ • УНН
КИЇВ. 8 лютого. УНН. Українська медсистема спроможна робити близько 5 млн щеплень вакциною від коронавірусу на місяць, при умові, що достатня кількість вакцин буде поставлена на територію держави. Про це під час пресконференції на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді” сказав заступник голови МОЗ - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає кореспондент УНН.
Деталі
“Спроможності нашої системи охорони здоров’я — це 500 мобільних бригад і 4 250 пунктів щеплення, робити близько 5 млн щеплень на місяць, коли кампанія виходить на повну потужність”, — сказав головний санлікар.
З його слів, не слід очікувати це вже у лютому або березні, бо буде етап підготовки медичних працівників, підготовки бригад до роботи з певним конкретним продуктом.
“Коли ми говоримо про потужності, які я озвучив — ми говоримо про квітень, травень, при умові, що буде достатня кількість вакцин уже поставлено на територію нашої держави”, — додав Ляшко.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.
Міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікується у середині лютого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: AstraZeneca і Novavax, Sinovac і Pfizer: чим будуть колоти українців