У Британії розслідуватимуть зараження тисяч пацієнтів гепатитом і ВІЛ
Київ • УНН
КИЇВ. 26 вересня. УНН. У Великій Британії почали публічне розслідування справи про зараження тисяч британців ВІЛ та гепатитом після переливання крові в 1970-х і 1980-х роках. Про це повідомляє BBC Україна, передає УНН.
“Публічне розслідування має з’ясувати, як близько п’яти тисяч чоловік з гемофілією та іншими проблемами порушення згортання крові були заражені вірусами ВІЛ та гепатиту С в 1970-х і 1980-х роках у Великій Британії після медичних процедур”, — повідомляє видання.
Зазначається, що ймовірно близько трьох тисяч із заражених вже померли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близько 5% українців інфіковані вірусом гепатиту С
Так, на початку 1970-х років у Британії почали використовувати нові ліки проти гемофілії — препарати крові. До цього пацієнти змушені були залишатися в лікарні для переливання крові навіть при незначних травмах. Препарати крові (окремі компоненти плазми, що сприяють згортанню крові) давали пацієнтам набагато більшу мобільність.
Препарати крові привозили зі США. Плазма для них була отримана від донорів, серед яких були, зокрема, в’язні та наркоторговці, які продавали свою кров заради заробітку. У цій плазмі могли міститися віруси імунодефіциту людини (ВІЛ) та гепатиту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За фактом масового зараження гепатитом у Миколаєві відкрита кримінальна справа
У середині 1980-х препарати крові почали піддаватися термічній обробці, яка вбивала всі віруси. Однак питання, чому цього не зробили раніше і як заражені ліки потрапили в обіг, залишаються відкритими. Як і те, хто має понести за це відповідальність.
З 1991 року препарати крові ретельно перевірялися. В кінці 90-х їх перестали застосовувати — винайшли інші, більш безпечні способи лікування гемофілії.
Зазначається, що публічне розслідування може тривати кілька років. Багато з постраждалих вперше публічно розкажуть про те, як це сталося.
Нагадаємо, за даними ООН, за 20 років у Східній Європі випадки інфікування ВІЛом зросла вдвічі.