
Саміт "коаліції охочих" стартував: в Офісі Зеленського назвали теми переговорів
Київ • УНН
У Парижі проходить зустріч лідерів держав "коаліції охочих" для обговорення підтримки України та посилення армії. Також обговорюються переговори щодо миру, припинення вогню та гарантійні сили.
У Парижі розпочалася зустріч лідерів держав "коаліції охочих", на якій обговорюватимуть підтримку України у стримуванні російської агресії та досягненні справедливого й тривалого миру, повідомили в Офісі Президента, назвавши теми переговорів, пише УНН.
Деталі
Учасники обговорять продовження стійкої підтримки України, а також посилення української армії та оборонно-промислового комплексу, що є одними з головних гарантій безпеки нашої країни.
Окремо зупиняться на всіх питаннях, пов'язаних із переговорним процесом щодо встановлення миру, та механізмах реалізації перших кроків щодо припинення вогню.
Лідери також обговорять перспективу розгортання в Україні гарантійних сил як частину майбутнього мирного врегулювання за підтримки США.
У заході беруть участь президенти України, Франції, Литви, Фінляндії, Кіпру, в.о. Президента Румунії, канцлер Німеччини, премʼєр-міністри Великої Британії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Хорватії, Естонії, Греції, Ірландії, Ісландії, Італії, Латвії, Люксембургу, Норвегії, Нідерландів, Польщі, Португалії, Чехії, Словенії, Швеції, віцепрезидент Туреччини, президенти Європейської ради та Європейської комісії, генеральний секретар НАТО. На рівні послів представлені Австрія, Австралія та Канада.
Доповнення
Після того, як світові лідери зібралися у Парижі на саміт "коаліції охочих" для підтримки України, Президент України Володимир Зеленський уже провів перші переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
Зеленський раніше зазначав, що Україна очікує від саміту "коаліції охочих" у Парижі більше конкретики щодо того, які країни готові долучитися до гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, ідеться про відправку миротворчого контингенту.
Макрон планує використовувати зустріч лідерів для обговорення того, що він назвав "силою запевнення" з європейських солдатів, які можуть бути розміщені в стратегічних точках по всій Україні, щоб відмовити росію від повторного нападу після досягнення миру, додавши, що вона може відповісти на будь-яку агресію.