Регламентний комітет підтримав створення ТСК у справі "вагнерівців"
Київ • УНН
КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Парламентський комітет з питань регламенту підтримав створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) у так званій справі "вагнерівців". Про це повідомили кілька нардепів у соцмережах, передає УНН.
"Щойно регламентний комітет підтримав наш проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо "вагнерівців". Тепер постанову винесуть у зал на розгляд Верховної Ради. Сподіваюся на підтримку депутатів, адже це — питання національної безпеки України", - написав секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Роман Костенко у Facebook.
Саме комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки раніше підтримав створення цієї ТСК.
"Комітет з питань регламенту підтримав створення ТСК по справі "вагнерівців". Раніше створення ТСК підтримав Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Крок за кроком все ближче до правди", - вказав також народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.
Ініціатива про створення ТСК з'явилася після повідомлення низки ЗМІ про те, що СБУ і ГУР Міноборони нібито готували спецоперацію із затримання членів ПВК "Вагнера", але "через доповідь президентові Зеленському та голові ОПУ Єрмаку" стався "витік інформації", про який "дізналися білоруські спецслужби". Було опублікувало "записи розмов" так званих "співробітників СБУ" з "членами ПВК "Вагнера", які були згодом затримані у Білорусі.
У Службі безпеки України заявили, що дані стосовно участі СБУ у так званій "вагнерівській спецоперації" є звичайним фейком. Також жоден співробітник не брав участі у розмовах бойовиків із вербувальником.
Нагадаємо, 14 серпня стало відомо, що затримані на території Білорусі 32 бойовики ПВК "Вагнера" були повернуті Російській Федерації.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на передачу Білоруссю бойовиків ПВК "Вагнера" на територію Росії, вказавши, що "це дивно, некоректно й точно неприйнятно у дружніх міждержавних відносинах" і що білоруська сторона залишила звернення Офісу Генерального прокурора щодо видачі затриманих до України без відповіді.
Як повідомлялося в УНН, 29 липня білоруськими правоохоронними органами було затримано 33 осіб, деякі з них були представниками приватної військової компанії "Вагнера". Імена багатьох затриманих є у списку сайту "Миротворець". Більшість з них, за даними сайту, воювали на окупованій частині Донбасу.