
Рада ухвалила закон про адміністративний устрій Криму: що відомо
Київ • УНН
КИЇВ. 23 серпня. УНН. Український парламент ухвалив законопроєкт про створення сучасної системи адміністративно територіального устрою Автономної Республіки Крим. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає УНН.
Цитата
“Сьогодні відбувається Кримська платформа у Києві. І Парламент прийняв №9548 законопроєкт про створення сучасної системи адміністративно територіального устрою Автономної Республіки Крим.
За в цілому — 309”, — написав у своєму телеграм-каналі Железняк.
Деталі
Більш детально про основні положення ухваленого законопроекту розповів нардеп Олексій Гончаренко.
"1. В дію вводяться рішення, які прийняв парламент у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації назв населених пунктів та запровадження нового районного поділу Криму. До цього передбачалось, що ці рішення будуть втілені після деокупації півострова
2. Уряду дозволяють визначити території та адміністративні центри територіальних громад у Криму без розробки перспективних планів.
3. Дається доручення Кабміну протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в АРК, а протягом трьох місяців – створити районні державні адміністрації нових районів та внести на розгляд парламенту законопроект про особливості поновлення публічної влади у Криму після його деокупації", - написав нардеп.
Контекст
Прийнятий Верховною Радою законопроєкт № 9548 має врегулювати питання адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки, ще до початку деокупації Кримського півострова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третій саміт Кримської платформи: які країни вперше візьмуть участь, хто з політиків приїде до Києва, яких рішень варто очікувати
Згідно з пояснювальною запискою, основною метою прийняття цього законопроєкту є створення правових передумов для відновлення та забезпечення стабільного функціонування органів державної влади України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі після майже десятиріччя тимчасової окупації регіону російською федерацією та повноцінної інтеграції Кримського півострова в систему публічного урядування держави-агресора.
Законопроєкт передбачає створення сучасної системи адміністративно-територіального устрою Криму субрегіонального рівня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Крим повинен повернутися до складу України”: Кулеба відкрив третій саміт Кримської платформи
Автори законопроєкту пропонують Кабінету Міністрів впродовж місяця визначити адміністративні центри територіальних громад та їхні території у Криму, як геопросторову основу для формування оновленого та сучасного адміністративно-територіального устрою базового рівня.
Згідно із законопроєктом, перейменування окремих населених пунктів і районів АР Крим та Севастополя, затверджене постановою Верховної Ради “Про перейменування окремих населених пунктів та районів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя” від 12 травня 2016 року, має бути здійснено невідкладно, не чекаючи “моменту повернення тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під загальну юрисдикцію України”, що передбачено чинним законодавством.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неможливо відокремити кримське питання від глобальнішого контексту вторгнення рф в Україну — президент Португалії
Творці законопроєкту також наполягають, аби до деокупації півострова набула чинності постанова парламенту “Про утворення та ліквідацію районів” у частині АР Крим.
У пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що прийняття закону зобов’язує Кабінет Міністрів протягом трьох місяців здійснити процедуру ліквідації або реорганізації районних державних адміністрацій відповідно до нового районування АРК.
Крім цього, Кабінету Міністрів пропонується розробити та надати на розгляд Верховної Ради проєкт закону про особливості відновлення публічної влади в Автономній Республіці Крим та Севастополі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Інтелектуальна криза” — в ГУР розповіли, як окупанти намагаються захистити Керченський міст
Нагадаємо, що АР Крим і Севастополь перебувають у тимчасовій окупації російської федерації з 20 лютого 2014 року.
Рада ухвалила закон про адміністративний устрій Криму: що відомо
Український парламент ухвалив законопроєкт про створення сучасної системи адміністративно територіального устрою Автономної Республіки Крим. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає УНН.

Ердоган: "Пріоритети Туреччини - безпека кримських татар та підготовка платформи для переговорів"
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час відкриття третього саміту Кримської платформи під час відеозв'язку заявив, що Туреччина продовжує визнавати територіальну цілісність і суверенітет України. Також країна продовжує підтримувати безпеку кримських татар та виступає за мирні переговори, передає кореспондент УНН.

Спілкування з вкладниками у складній ситуації свідчить про спробу збереження ділової репутації — економіст про банк “Конкорд”
Спілкування з вкладниками та партнерами під час ліквідації банку свідчить про бажання команди “Конкорду” зберегти власну ділову репутацію. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН озвучив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Україна розриває з Іраном та Сирією угоди про уникнення подвійного оподаткування
Верховна Рада припинила дію міжурядових угод про уникнення подвійного оподаткування з Іраном і Сирією, скасовуючи пільгові умови оподаткування, повідомили в середу у Міністерстві фінансів, пише УНН.

В Індії внаслідок обвалення залізничного мосту загинуло щонайменше 26 людей
com/world/india/17-dead-after-railway-bridge-collapses-indias-mizoram-2023-08-23/" target="_blank">Reuters, пише УНН.

Близько 45% українців вважають патріотизмом донатити й розмовляти державною мовою - опитування
Більшість опитаних українців(46%) вважають ознаками патріотизму донатити і волонтерити (46%) та розмовляти українською мовою. Такі результати опитування Соціологічної групи Рейтинг до Дня Незалежності України, пише УНН.

Литва невдовзі поставить Україні пускові установки NASAMS - Науседа
Литва наступного місяця поставить Україні пускові установки зенітного ракетного комплексу середньої дальності NASAMS, повідомив у середу президент країни Гітанас Науседа, який перебуває з візитом у Києві, пише УНН.

Неможливо відокремити кримське питання від глобальнішого контексту вторгнення рф в Україну - президент Португалії
Президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза під час виступу на третьому саміті Кримської платформи заявив, що на сьогодні неможливо відокремити питання тимчасово окупованого Криму від більш глобального контексту повномасштабного вторгнення рф в Україну, передає кореспондент УНН.

Рада повернула обовʼязкове звітування партій - нардеп
Верховна Рада України на сьогоднішньому засіданні прийняла у другому читанні і в цілому проєкт «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій». Про це повідомляє УНН із посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

Україна підписує угоду з компаніями, які готові інвестувати в Крим - Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час відкриття третього саміту Кримської платформи заявив, що після деокупації Криму Україна забезпечить верховенство права та поверне справжній сенс його інфраструктурі. За його словами, вже є підтримка бізнесу з усього світу, який готовий зайти в Крим і почати працювати одразу після деокупації, серед інвесторів також тисячі українських компаній, передає кореспондент УНН.
