
Припинення вогню в Україні під питанням через розбіжності в Європі - WP
Київ • УНН
Військові плани Лондона й Парижа щодо України зіткнулися з небажанням інших європейських держав. Без підтримки США сумніваються у тривалому припиненні вогню.
У Європі сумніваються в можливості досягнення тривалого припинення вогню в Україні найближчим часом. Адже військові плани і зусилля Лондона й Парижа зуткнулися з небажанням інших європейських держав приєднуватися до цих ініціатив без гарантованої підтримки з боку США. Про це пише видання The Washington Post, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що єропейські посадовці звинувачують лідера росії володимира путіна в тому, що він зволікає з припиненням вогню, щоб добитися поступок і вбити глибший клин між Європою та адміністрацією Трампа.
Європа контролює санкції, які росія хоче скасувати, і які виключають рф з міжнародної платіжної системи SWIFT зі штаб-квартирою у Бельгії.
Цей запобіжний захід та інші переглядаються Європейським союзом кожні шість місяців і вимагають згоди 27 членів блоку для поновлення. Угорщина, яка дружить із москвою, регулярно погрожувала заблокувати їхнє відновлення
Утім, європейські лідери поки що залишаються непохитними. Як сказав один посадовець, якщо кремль хоче говорити про санкції, "усім доведеться говорити з нами".
Водночас дипломати остерігаються, щоб через таку позицію європейців не звинуватили у блокуванні мирних переговорів. Це може поставити Європу і США на шлях зіткнення у той час, як вони вже конфліктують з питань торгівлі та оборони.
Наразі європейські лідери звернулися до улюбленої мантри Трампа "мир з позиції сили". Президент Франції Емманюель Макрон заявив у четвер, що це не означає "починати зі скасування санкцій". Він сказав, що вони продовжать "доносити наше бачення" в діалозі зі Сполученими Штатами, і що "ми повинні бути в змозі захистити наші інтереси"
За даними видання, багато хто у Європі сумнівається, що тривале припинення вогню буде досягнуто найближчим часом, сказав неназваний європейський посадовець. А деякі дипломати описують європейські плани, в тому числі щодо відправки військ в Україну, як вправу з підготовки і використання важелів упливу.
Європейські посадовці визнають, що послаблення санкцій буде частиною переговорів, хоча, на їхню думку, спочатку має відбутися тимчасове припинення вогню. Лише після цього переговори можуть повернутися до таких питань, як санкції.
Нагадаємо
В Ер-Ріяді 25 березня вранці зібралася нова зустріч української та американської команд після переговорів напередодні між США та рф.
У кремлі опублікували узгоджений список російських та українських об'єктів, які підпадають під дію тимчасового мораторію на удари по енергосистемі. До переліку увійшли нафтопереробні підприємства, нафто-, газопроводи та сховища, включаючи насосні станції, інфраструктура, що виробляє та передає електрику, включаючи електростанції, підстанції, трансформатори та розподільники, атомні електростанції, а також дамби гідроелектростанцій.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація із тишею на морі залишається складною, адже москва намагається вписати якісь додаткові умови в домовленості, яка не містить передумов.
Якщо після закінчення війни в Україні буде створена миротворча місія, то військовий контингент іноземних військ не виконуватиме завдань з безпосереднього захисту кордону між Україною та рф, а перебуватиме на другій лінії оборони, який своєю присутністю має стримувати росіян від нового можливого нападу. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон під час спільної пресконференції з Володимиром Зеленським.
Дипломати все більш скептично оцінюють відправку миротворчої місії в Україну. Європейські країни зіткнулися з політичними та логістичними обмеженнями, зважаючи на позицію США.
Міністри оборони країн Балтії попереджають, що перемир'я в Україні дозволить росії переозброїтись та перекинути війська до їхніх кордонів. Країни закликають НАТО не послаблювати оборону східного флангу.
росія не доводить, що вона справді хоче миру - Макрон27.03.25, 00:07 • 29835 переглядiв