Прогалини у фінансуванні ООН: мільйони людей можуть залишитися без гуманітарної допомоги у 2025 році

Прогалини у фінансуванні ООН: мільйони людей можуть залишитися без гуманітарної допомоги у 2025 році

Київ  •  УНН

 • 14667 перегляди

Read in English

ООН запросила 47 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу для 32 країн у 2025 році. Поточний запит на 2024 рік профінансовано лише на 43%, що є одним з найгірших показників в історії.

Організація Обʼєднаних Націй запросила 47 мільярдів доларів допомоги на 2025 рік для допомоги людям, які тікають від збройних конфліктів та голоду. Проте запит не профінансували навіть на половину, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Том Флетчер, новий глава гуманітарної допомоги ООН, описав це  "безпрецедентним рівнем страждань". Наступного року організація планує надати допомогу людям 32 країн світу, включно з Україною, Суданом, Сирією та Гаагою, в яких тривають війни. 

"Нам потрібно перезавантажити наші стосунки з тими, хто найбільше потребує допомоги на планеті", — сказав Том Флетчер.

ООН скоротила свій запит на 2024 рік до 46 мільярдів доларів з 56 мільярдів доларів попереднього року, оскільки "апетит" донорів згас, однак, все ще фінансується лише на 43%, а це — один із найгірших показників в історії. Вашингтон виділив понад 10 мільярдів доларів, приблизно половину отриманих коштів.

Як заявляють в Управлінні ООН з координації гуманітарних питань, гуманітарним працівникам довелося зробити важкий вибір, скоротивши продовольчу допомогу на 80% у Сирії та водопостачання в схильному до холери Ємені.

Населення України може скоротитись майже вдвічі – Лубінець4 груд. 2024, 05:02 • 68912 переглядiв

Утім, така допомога є лише частиною загальних витрат ООН, яка роками не виконувала свій основний бюджет через несплачені країнами внески.

І хоч Дональдом Трампом, під час його першого терміну, було призупинено деякі витрати ООН, він залишив недоторканими бюджети допомоги ООН. Цього разу представники гуманітарних організацій і дипломати бачать це скорочення як можливість.

Також в ООН сказали, що однією з проблем є те, що кризи зараз тривають довше – у середньому 10 років.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій Майк Раян заявив, що деякі штати входять у "перманентний кризовий стан".

Цьогоріч другим і третім донорами бюджетів допомоги ООН є Німеччина і Європейська Комісія — виконавчий орган Європейського Союзу.

Шарлотта Сленте, генеральний секретар Датської ради у справах біженців, сказала, що внески Європи також під сумнівом, оскільки кошти спрямовуються на оборону.

"Якщо адміністрація США скоротить своє гуманітарне фінансування — буде складніше заповнити прогалину потреб, що зростають",— каже Шарлотта Сленте.

Нагадаємо 

Для відновлення деградованих земель та боротьби з опустелюванням необхідно інвестувати $2,6 трлн до кінця десятиліття. Приватний сектор наразі забезпечує лише 6% необхідного фінансування.