"Показати всьому світу, яку трагедію із собою несе росія": Лубінець закликав іноземним ЗМІ говорити про війну в Україні
Київ • УНН
Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, підкреслив, що головна місія журналістів в Україні - показати світові трагедію, спричинену російською агресією, навівши статистику небезпек, з якими стикаються працівники ЗМІ, що висвітлюють війну, включаючи вбивства, затримання та порушення їхніх прав з боку росії.
Місія журналістів в Україні – показати всьому світу, яку трагедію із собою несе росія. На цьому наголосив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час свого виступу перед іноземними журналістами, передає УНН.
"Найпростіше не бути байдужим" — це слова Нарімана Джеляла, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу. Саме тому хочеться сказати мільйонам людей: "Не будьте байдужими!".
Деталі
Лубінець розповів, що з такими заявами він виступив на Форумі із фундаментальних прав в межах тематичного напряму "Від руйнування до розширення прав і можливостей: захист демократії та громадянського простору в Європі".
На ній мав змогу поспілкуватися з іноземними журналістами: звернутися до них і розповісти про те, якою є журналістика в Україні сьогодні, як наша інституція захищає права представників медіа і як їх порушує рф.
Лубінець відзначив, що сьогодні головна місія журналістів в Україні – показати всьому світу, яку трагедію із собою несе росія, та навів статистичні дані про те, на яку небезпеку наражаються медійники, які розказують правду про війну в Україні.
1. З 2014 року росія вбила щонайменше 80 працівників ЗМІ, 16 з яких – під час виконання професійних обов’язків. Деякі – у своїх власних будинках через обстріли мирної інфраструктури Росією.
2. На ТОТ України росіяни затримують журналістів за те, що вони називають речі своїми іменами. Щонайменше 26 медійників зараз незаконно утримуються в російському полоні.
Лубінець акцентував, що головний виклик України сьогодні – як в умовах агресії захистити права людей, зокрема й журналістів. Тому український омбудсмен звернувся до присутніх із закликами:
1. Посилити політико-дипломатичний тиск на росію з метою повернення незаконно утримуваних журналістів.
2. Засудити зазіхання росії на незалежну журналістику на ТОТ України, зокрема вбивства, викрадення, свавільні арешти, тортури та переслідування журналістів.
3. Притягнути до відповідальності всіх винних у воєнних злочинах та злочинах проти людяності на території України, у тому числі щодо журналістів.
Наостанок, Лубінець запропонував присутнім спільно створити документ на цій зустрічі, який допоможе у вищезазначених цілях. А також закликав приїжджати в Україну, щоб показати всьому світу правду про російську агресію.