Побоювання щодо економічної кризи в США викликали паніку на світових фондових ринках - ЗМІ
Київ • УНН
Фондові ринки США, Європи та Азії різко впали на тлі побоювань уповільнення економіки США. Індекси S & P500 і Nasdaq знизилися на 4,1% і 6,3% відповідно, FTSE 100 впав на 2,8%, А Nikkei 225 - на рекордні 12,4%.
На тлі зростаючих побоювань з приводу уповільнення темпів зростання американської економіки стався обвал на фондових ринках по всьому світу.
Пише УНН з посиланням на ВС і ZDF.
Деталі
Поновлені побоювання економічної кризи в США і страхи перед ескалацією на Близькому Сході викликали паніку на фондових ринках. У США індекс S&P 500 впав на 4,1%, в той час як Технологічний Nasdaq впав на 6,3%. У Лондоні індекс FTSE 100 впав на 2,8%. Раніше азіатські ринки впали, японський Nikkei 225 впав на 12,4% або на 4451 пункт, що стало найбільшим падінням по пунктах в історії. Провідний Індекс Німеччини, Dax, в понеділок впав втретє поспіль. У травні барометр фондового ринку досяг рекордної позначки в 18 893 пункти, але тепер приріст з початку року скоротився до декількох мізерних відсотків.
Як пише ВВС, саме "побоювання з приводу економіки США" може налякати ринки по всьому світу.
Також висловлювалися побоювання, що акції технологічних компаній, наприклад, тих, які зосереджені на штучному інтелекті (ШІ), були переоцінені і тепер стикаються з труднощами.
Intel оголосила про великі звільнення минулого тижня, а також про невтішні фінансові результати.
Є припущення, що його конкурент Nvidia, який виробляє мікросхеми AI, відкладе свій останній запуск.
Berkshire Hathaway, - компанія фірма американського інвестора Уоррена Баффета, - повідомила, що продала близько половини своєї частки в технологічному гіганті Apple.
Американський індекс Nasdaq, який містить велику кількість технологічних компаній, досяг рекордного максимуму минулого місяця, але минулого тижня впав приблизно на 10% в так званій "корекції".
Ентузіазм з приводу теми штучного інтелекту охолов, зазначає Йохен Станцль, ринковий аналітик торгового дому CMC Markets.
Зростання ШІ вимагає величезних витрат, скорочуючи прибуток компаній і раптово роблячи високі оцінки акцій надмірними.
Енергетична криза в Європі закінчилася, вважає керівник Shell1 серп. 2024, 14:57 • 34165 переглядiв
На думку Станцла, зараз дає ефект обмежувальна монетарна політика Європейського центрального банку і Федеральної резервної системи США.
Різке падіння цін на американські акції в п'ятницю послідувало за невтішними даними щодо показників безробіття.
У липні американські роботодавці створили 114 000 нових робочих місць, що виявилося набагато менше, ніж очікувалося, а рівень безробіття зріс з 4,1 до 4,3 %.
Ці дані викликали побоювання, що тривалий бум зайнятості в США може підійти до кінця.
Це викликало спекуляції щодо того, коли і наскільки Федеральна резервна система знизить процентні ставки.