П'ять європейських міністрів оборони закликали продовжувати підтримку Україну з наближенням приходу Трампа до влади
Київ • УНН
Міністри оборони Німеччини, Франції, Італії, Польщі та Британії зустрілися в Берліні для обговорення військової допомоги Україні. Вони наголосили на важливості координації дій та ефективного використання оборонних бюджетів.
Міністри оборони п'яти великих європейських країн закликали до продовження підтримки України, на тлі того, як зростають побоювання щодо впливу обраного президента США Дональда Трампа, повідомляє Politico, пише УНН.
Деталі
Після зустрічі голів Міноборони Німеччини, Франції, Італії, Польщі та Великої Британії у Берліні, усі міністри, як вказано, наполягали на необхідності продовжувати надавати військову допомогу Україні - британський міністр оборони британський міністр Джон Гілі навіть закликав до "подвоєння" підтримки.
"Ми п'ятеро хочемо зберегти [Контактну групу з питань оборони України]", - сказав голова Міноборони ФРН Борис Пісторіус, маючи на увазі очолювану США групу, яка організує військову допомогу Україні.
"Ім'я Трампа не згадувалося, але його присутність була відчутною, на тлі того, як очікується, що європейські країни щосили намагатимуться зберегти його прихильність", - вказує видання.
"Європі доведеться діяти ще більш скоординовано з більш спільними цілями, щоб бути добрим партнером для США", - сказав міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш.
Також міністри оборони Німеччини та Франції заявили, що важливо не те, скільки країн НАТО витрачають на зброю та боєприпаси, а те, як вони їх витрачають.
"Незалежно від того, чи збільшиться [оборонний] бюджет до 2, 2,5 або 3 відсотків, нам потрібно закрити прогалини у спроможностях, це найголовніше", - заявив Пісторіус.
Виконання вимог НАТО щодо спроможностей вимагатиме збільшення витрат: "Ми, ймовірно, говоритимемо про більш ніж 2 відсотки, всі це знають", - додав він.
Пісторіус приймав своїх колег у новому форматі, який міністр оборони Британії назвав "E5".
Франція та Німеччина досягли цільового показника витрат НАТО обсягом не менше 2 відсотків ВВП цього року, Італія все ще не дотягує. Велика Британія перевищила цей поріг, а Польща з 4,1 відсотка ВВП має найбільшим цей показник у НАТО.
Зростає консенсус, що цільовий показник у 2 відсотки має бути підвищений, тим більше після обрання Дональда Трампа. Один із найвищих головнокомандувачів НАТО сказав виданню, що 3 відсотки, імовірно, стануть новою планкою.
Париж "збільшує свій оборонний бюджет, але питання в тому: як ми можемо використовувати ці гроші найефективнішим способом для розвитку військового потенціалу?" - сказав міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню.
Він згадав Європейський підхід до далеких ударів (ELSA), який об'єднує п'ять країн, представлених у Берліні, та Швецію для розробки нової крилатої ракети, як приклад того, як європейці намагаються закрити прогалини у спроможностях.
В ЄС запропонували створити власну безпекову організацію3 лист. 2024, 23:55 • 77315 переглядiв