Перший північнокорейський супутник-шпигун "живий" і продовжує маневрувати – Reuters

Перший північнокорейський супутник-шпигун "живий" і продовжує маневрувати – Reuters

Київ  •  УНН

 • 24609 перегляди

Read in English

Перший північнокорейський супутник-шпигун все ще активний і перебуває під контролем Пхеньяна. Про це свідчить дані профільного експерта з Нідерландів, який виявив зміни на орбіті супутника.

Перший північнокорейський супутник-шпигун "живий", а Пхеньян продовжує його контролювати. Як передає УНН, про це пише Reuters з посиланням на космічного експерта з Нідерладів, який виявив змін на орбіті супутника.

Деталі

З третьої спроби Північна Корея у листопаді вивела на орбіту супутник Malligyong-1. Державні ЗМІ Пхеньяна стверджували, що він сфотографував чутливі військові і політичні об'єкти в Південній Кореї, США та інших країнах, але не оприлюднили жодних зображень. Незалежні радіотрекери не виявили сигналів від супутника.

Але тепер ми точно можемо сказати, що супутник живий

- написав у своєму блозі Марко Лангбрук, експерт з супутникових технологій з Делфтського технологічного університету в Нідерландах.

За словами Лангбрука, з 19 по 24 лютого супутник здійснив маневри з підняття перигею, або найнижчої точки своєї орбіти, з 488 км до 497 км, посилаючись на дані Об'єднаного центру космічних операцій під керівництвом США. За його словами, цей маневр доводить, що Malligyong-1 працює і що Північна Корея має контроль над супутником.

За даними Білого дому, росія розробляє нову протисупутникову зброю16 лют. 2024, 09:44 • 21786 переглядiв

Міністерство оборони Південної Кореї підтвердило, що супутник знаходиться на орбіті, але окремі факти не коментуватиме. У понеділок міністр оборони Шин Вон Сік заявив, що супутник не демонструє жодних ознак виконання інших завдань або участі в розвідці.

Проте, можливість підняти супутник на орбіту означає, що поки на супутнику є паливо, Північна Корея може продовжити термін служби супутника, збільшуючи його висоту, коли він стає занадто низьким через руйнування орбіти.

ООН розслідує, як Північна Корея отримала мільярди доларів за допомогою кібератак для розвитку своєї ядерної програми8 лют. 2024, 11:53 • 23641 перегляд