Парламент розглядає зміни до законодавства щодо PEP, вони повернуться до першої редакції - Стефанішина

Парламент розглядає зміни до законодавства щодо PEP, вони повернуться до першої редакції - Стефанішина

Київ  •  УНН

 • 522274 перегляди

КИЇВ. 5 вересня. УНН. Верховна Рада на сьогодні розглядає зміни до законодавства щодо публічно-значущих осіб (PEP) у рамках підготовки до членства України в Євросоюзі. Воно повернеться до першочергової редакції, яка діяла в країні раніше, розповіла в ефірі національного телемарафону віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає УНН.

Цитата

"Вимоги, які формуються в процесі підготовки нашого членства в Європейському Союзі, випливають з певних питань, які мають актуальність в державі. Власне, на сьогодні парламент розглядає зміни до законодавства щодо публічно-значущих осіб. Це в основному чиновники вищої категорії - міністри, народні депутати, керівники органів місцевого самоврядування. Вцілому найбільший прошарок саме державного сектору, державних підприємств", - повідомила вона.

Деталі

Віцепрем'єр-міністр розповіла, що зміни в першу чергу стосуються фінансового моніторингу представників держсектору. Вона додала, що влада приділила "багато уваги" тому, щоб такі особи "мали рівний доступ до банківської системи, як і всі інші громадяни".

"Були певні проблеми з цим через багато чинників, але на сьогодні ми маємо відновити норми законодавства, привести їх у відповідність до міжнародних стандартів, щоб відповідати найвищим стандартам доброчесності", - підкреслила Стефанішина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стефанішина: Україна не виконає всі 7 рекомендацій ЄС до жовтня, однак буде політичне рішення про початок переговорів про вступ

На питання, яких змін зазнає законодавство щодо PEP, віцепрем'єр зауважила, що воно повернеться до першочергової редакції, яка вже діяла кілька років. Вона нагадала, що в Україні діє невелика кількість національних банків, натомість більше присутні мережі міжнародних банків, а країна є частиною міжнародної системи правил і стандартів в цій сфері. За її словами, система передбачає, що статус публічно-значущої особи надається людині в момент зайняття посади і після звільнення вона підлягає фінансовому моніторингу.

"Ми передбачаємо, що якщо протягом року жодних підозр або проблем з обігом коштів або надмірною наявністю коштів на рахунках у людини не було, вона перестає бути об'єктом моніторингу і має нульовий ризик в банківській системі... Якщо протягом 12 місяців жодних ризиків або проблем немає у твоїй діяльності, як публічної особи, то банківська система забуває, що ти PEP, хоча цей статус залишається", - зауважила вона.

Стефанішина висловила сподівання, що депутати підтримають ці зміни в законодавстві, оскільки вони мають "дуже віхове значення, як прояв євроінтеграційного шляху" України, а також "велику вагу саме в контексті виконання семи рекомендацій".

Нагадаємо

Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба у серпні заявив, що Україна очікує, що переговори щодо її членства в Європейському Союзі можуть розпочатися до кінця цього року.