Олена та Юлія Сосєдки визнані потерпілими у справі проти головного юриста Нацбанку

Олена та Юлія Сосєдки визнані потерпілими у справі проти головного юриста Нацбанку

Київ  •  УНН

 • 14524 перегляди

Read in English

Олена та Юлія Сосєдки визнані потерпілими у справі проти головного юриста Нацбанку.

Співзасновниць банку "Конкорд", який перебуває в процесі ліквідації, Олену та Юлію Сосєдок визнали потерпілими у кримінальному провадженні проти головного юриста Нацбанку Олександра Зими, пише УНН.

"Друзі, сьогодні важливий день для нас з Оленою. Після багатьох запитів та тривалої боротьби за справедливість, нас нарешті визнали потерпілими у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання владою або службовим становищем директором юридичного департаменту Нацбанку Олександром Зимою", - повідомила Юлія Сосєдка.

Вона нагадала, що Зима дав вказівку Фонду гарантування вкладів фізосіб відкликати з суду позови, які були подані ще до початку процесу ліквідації банку "Конкорд" проти НБУ.

"Тобто таким чином нас намагалися позбавити права на справедливий суд. За нашою заявою було відкрите кримінальне провадження, проте майже рік нас із сестрою футболили, як могли. Ми приклали шалених зусиль, аби відстояти наші права. Нам нарешті надали статус потерпілих у цьому кримінальному провадженні", - зазначила Юлія Сосєдка.

Вона також наголосила, що разом з Оленою Сосєдкою максимально сприятимуть розслідуванню.

Нагадаємо

Справа була відкрита через лист Зими до Фонду гарантування вкладів фізосіб. У документі Зима, який одночасно є головним юристом Нацбанку і головою Адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізосіб, від імені Нацбанку рекомендував Фонду гарантування вкладів відкликати позови, подані банком "Конкордом" проти Національного банку України.

Ішлося про чотири позови, у яких "Конкорд" вимагав скасувати штрафи на загальну суму майже 63,5 мільйона гривень. Вони були подані ще до того, як Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію "Конкорду" й увів туди тимчасову адміністрацію. 

Фонд дослухався до рекомендації, яку отримав від імені регулятора. Лист містив цифровий підпис Олександра Зими, який одночасно є головою Адміністративної ради Фонду гарантування вкладів, яка призначає і звільняє його керівництво.

Таким чином Зима ймовірно поставив під сумнів незалежність дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що тепер має негативний вплив на взаємодію з міжнародними фінансовими інституціями. Адже не виключено що, наприклад, МВФ, через незадоволення ситуацією, почав активно вимагати від України розробки процедури і проведення відкритого конкурсу на посаду директора-розпорядника ФГВФО.

Окрім того, за словами співвласниці "Конкорду" Олени Сосєдки, своїми вказівками Зима позбавив акціонерів банку їхнього конституційного права на справедливий суд. 

Наразі справа Зими передана з ДБР на розслідування Печерському управлінню поліції м. Києва. Правоохоронці повідомили УНН, що планують визначити коло потерпілих, а також допитати головного юриста Нацбанку. Також, після вручення Зимі повідомлення про підозру слідчі звертатимуться із клопотанням до суду щодо відсторонення його від виконання обовʼязків директора юридичного департаменту НБУ.