Китай позивається до ЄС через нові мита на електромобілі

Китай позивається до ЄС через нові мита на електромобілі

Київ  •  УНН

 • 24263 перегляди

Read in English

Китай ініціював спір у СОТ проти мит ЄС на китайські електромобілі, які становлять від 8 до 35%. Пекін вимагає консультацій з ЄС, що є першим кроком у врегулюванні суперечки.

Китай у понеділок заявив, що ініціював спір у Світовій організації торгівлі проти остаточних мит ЄС на електромобілі, вироблені в Китаї, пише УНН з посиланням на Politico.

Деталі

Пекін пригрозив зробити це минулого тижня після того, як ЄС остаточно ухвалив рішення про введення мит обсягом від 8 до 35 відсотків на китайські бренди електромобілів. Мита були запроваджені після того, як розслідування, що тривало рік, показало, що китайські виробники отримували вигоду від несправедливих субсидій.

Китай погрожує заморозити інвестиції та запровадити санкції у відповідь на нові мита ЄС30 жовт. 2024, 16:19 • 23695 переглядiв

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що "з метою захисту інтересів розвитку електромобільної промисловості та глобальної співпраці в галузі зеленої трансформації Китай вирішив подати позов проти остаточних антисубсидійних заходів ЄС".

Офіційний представник СОТ підтвердив, що скаргу було подано.

"Тепер ми можемо підтвердити, що запит від Китаю на консультації з Європейським Союзом щодо остаточних компенсаційних мит ЄС на електромобілі було отримано", - сказав чиновник.

Цей новий запит охоплює остаточні заходи ЄС, його розслідування та тимчасові заходи, які були предметом більш ранньої суперечки, розпочатої Китаєм 9 серпня.

Це, як пише видання, останній залп в ескалації торгової напруги між Пекіном та Брюсселем. Тим часом очікується, що ЄС найближчим часом відправить переговорну групу до Китаю у спробі знайти компроміс із Пекіном, відповідно до якого виробники візьмуть на себе мінімальні цінові зобов'язання, які зроблять мита спірними.

Китай просить провести консультації з ЄС, що є першим кроком у врегулюванні будь-якої суперечки у СОТ, і триватиме 60 днів, перш ніж може бути зроблено запит на рішення третейської групи щодо спору. Проте вищий апеляційний орган СОТ не діє через брак суддів, викликаний розчаруванням США в організації.

Однак Китай та ЄС могли б врегулювати свою справу через резервну систему, відому як MPIA, членами якої вони обоє є, вказує видання.