Кандидат у віцепрезиденти США від Трампа: що Джей Ді Венс говорив про Україну
Київ • УНН
Сенатор від штату Огайо Джей Ді Венс, кандидат у віцепрезиденти США від Дональда Трампа, виступав проти військової допомоги США Україні, але не підтримує російського вторгнення, і раніше робив зневажливі зауваження на адресу Трампа, перш ніж стати одним із його вірних союзників.
39-річний сенатор від штату Огайо Джеймс Девід Венс, якого Дональд Трамп назвав своїм кандидатом у віцепрезиденти США, далеко не завжди підтримував нинішнього висуванця Республіканської партії і кілька років тому називав його найпринизливішими словами. Окрім того, Венс послідовно виступав проти американської військової допомоги Україні, при цьому він не підтримує російське вторгнення, вказало BBC, розповідаючи, що відомо про політика, який у разі перемоги Трампа в листопаді цього року може стати віцепрезидентом США, пише УНН.
"Я завжди був проти Трампа. Він мені ніколи не подобався". "Господи, який же він ідіот!" "Він мені здається мерзотником". Це лише деякі висловлювання Венса про Дональда Трампа, які він зробив у 2016 році, невдовзі після публікації своїх мемуарів "Елегія горян" (також зустрічається переклад "Сільська елегія" - ред.), що перетворили його на знаменитість.
У тому ж році він написав приватне повідомлення такого змісту одному з колег у фейсбуці: "Я іноді думаю, що Трамп - це цинічний гі*нюк, а іноді - що він американський Гітлер".
Але уже за кілька років, як пише видання, Венс перетворився на одного з найнадійніших союзників Трампа. Тепер сенатор від штату Огайо став його партнером по виборчих перегонах - і головним претендентом на висування в президенти від республіканців у 2028 році. Цьому сприятиме його репутація сенатора-республіканця і коріння на американському Середньому Заході.
У Сенаті, як зазначено, він був послідовним прихильником консервативного порядку денного: він підтримував популістські економічні заходи і залишався одним із найвідоміших противників допомоги Україні.
Що Венс говорив і писав про Україну та росію
Венс, як пише видання, належить до числа американських сенаторів, які виступали проти законопроєкту про виділення Україні нового пакета допомоги в 60 млрд доларів. У квітні цього року Венс опублікував статтю в газеті New York Times під назвою "Цифри з приводу України не збігаються", у якій пояснив причини такої позиції.
"Проблема України - це не Республіканська партія, це математика, - писав Венс. - Україні потрібно більше солдатів, ніж вона може знайти, навіть за умови реалізації драконівської мобілізаційної політики. І їй потрібно більше обладнання, ніж США можуть надати".
Венс стверджував, що Україні доведеться прийняти "жорстоку реальність", затвердити оборонну стратегію і якнайшвидше піти на переговори з росією, пише видання.
З такою думкою, як зазначено не погоджуються чимало республіканців і демократів, які нагадують, що колективна економічна і військова міць країн Заходу, які допомагають Україні, значно перевищує російські можливості. Такої ж позиції дотримується більшість європейських країн і блок НАТО, який на останньому саміті вирішив посилити підтримку України для забезпечення її перемоги.
Як нагадує американське видання The Hill, на Мюнхенській конференції з безпеки в лютому Венс підтримував зовнішньополітичну доктрину Трампа, засновану на принципі "Америка понад усе".
Слідом за експрезидентом США він говорив, що Європа повинна взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку, зокрема, у галузі виробництва озброєнь. Таким чином, на думку Венса, США можуть приділити більше уваги азіатському регіону і протистояти агресивному Китаю.
Він також, як вказує видання, закликав підтримувати діалог з президентом росії володимиром путіним. "Я ніколи не назвав путіна доброю і доброзичливою людиною. Я говорив, що він людина з певними інтересами, і США повинні відповідати цій людині з певними інтересами", - цитує The Hill виступ Венса в Мюнхені.
"Той факт, що він поганий хлопець, не означає, що ми не можемо з ним підтримувати базовий дипломатичний контакт на основі пріоритету американських інтересів. По всьому світу повно поганих хлопців, і мені зараз набагато більше цікаві деякі проблеми в Східній Азії, ніж у Європі", - також говорив Венс.