Фонд гарантування вкладів намагався стягнути кошти з кримської компанії Бахматюка
Київ • УНН
КИЇВ. 7 листопада. УНН. Чотири роки підряд тривав судовий спір між ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк” в особі Фонду гарантування вкладів та кримською компанією Олега Бахматюка “Чернишевське”, повідомляє УНН.
Останнє судове рішення в Реєстрі датовано 2019 роком. Загалом судові матеріали свідчать про те, що Фонд гарантування вкладів намагався стягнути заборгованість по кредиту з компанії “Чернишевське” у розмірі понад 3 млн грн.
Зокрема, на користь ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк” суд вказав стягнути з компанії “Чернишевське” заборгованість по кредиту у розмірі 2 439 947,28 грн, заборгованість за процентами — 687 277,20 грн, пені за несвоєчасну сплату процентів по кредиту — 114 894,02 грн, три відсотки річних за несвоєчасну сплату процентів по кредиту у розмірі — 18 895,82 грн, інфляційних збитків за несвоєчасну сплату процентів 159 250,37 грн. Також з компанії “Чернишевське” було визначено стягнути судовий збір у розмірі 77 560,51 грн.
Чи залишилося це рішення в силі та чи вдалося стягнути ці кошти з компанії, яка де-факто знаходиться на окупованій території в Криму, а де-юре вже перереєструвалася за російським законодавством на іншого власника — невідомо. УНН з цього приводу скерував запит до ФГВФО.
Водночас, нагадаємо, що УНН дослідив той факт, що кримська компанія “Чернишевське” за українським реєстром належить до групи компаній бізнесмена Олега Бахматюка “Укрлендфармінг”, а за російським реєстром — офшору з орбіти Олега Бахматюка.
Також відомо, що після анексії Криму компанія Бахматюка “Чернишевське” не припинила роботу. З 2014 по 2018 рік вона показала 1 млрд 114,5 млн руб (420,5 млн грн) виручки.
Коментуючи подвійну реєстрацію компанії “Чернишевське”, юрист Ростислав Кравець вказує на можливе порушення законодавства.
“Ці компанії здійснюють свою фактичну діяльність на території Криму. В українському реєстрі не зазначають зміну своїх власників, не подають документів, які б підтверджували цю зміну. В російському реєстрі по російському законодавству вони цю зміну підтвердили. Тому я вважаю, що тут може бути порушення з боку власників цих компаній”, — зазначив він.