Британські вчені зафільмували "алковечірку" шимпанзе, що ласували ферментованими фруктами
Київ • УНН
У Західній Африці вчені зафільмували, як дикі шимпанзе збираються разом, щоб поласувати алкогольними плодами. Вони діляться фруктами, як люди на застіллях, зміцнюючи соціальні зв’язки.

Британським вченим вдалося зняти на відео "посиденьки" диких шимпанзе у Західній Африці, які зібралися компанією, щоб поласували алкогольними плодами хлібного дерева та "піймати кайф". Примати зібралися в компанії і ділилися смаколиками так же, як роблять люди, влаштовуючи застілля. Про це повідомляє УНН з посиланням на видання The Guardian.
Деталі
Дослідники під керівництвом вчених з Університету Ексетера у Великій Британії зняли на відео "вечірку" шимпанзе, які ділилися ферментованими плодами африканського хлібного дерева у національному парку Кантанхез у Гвінеї-Бісау.
Ми знаємо, що вживання алкоголю призводить до вивільнення дофаміну та ендорфінів і, як наслідок, відчуття щастя та розслаблення. Ми також знаємо, що спільне використання алкоголю, зокрема через такі традиції, як застілля, допомагає формувати та зміцнювати соціальні зв’язки. А тепер ми ще й те, що дикі шимпанзе їдять і діляться фруктами зі вмістом етанолу схожим чином
Для спостережень вчені використали камери, що активуються рухом. Завдяки цьому обладнанню дослідникам вдалося 10 разів зафіксувати, як шимпанзе влаштовують "посиденьки" з ферментованими фруктами.
Вчені також перевірили фрукти на вміст алкоголю. Найвищий знайдений рівень був еквівалентом 0,61% алкоголю.
Хоча рівень алкоголю відносно низький, шимпанзе вживали багато таких фруктів, тому могли отримати достатню кількість алкоголю, еквівалентно вживанню легкого пива.
Шимпанзе не діляться їжею весь час, тому така поведінка з ферментованими фруктами може бути важливою
Кадри, на яких людиноподібні мавпи їдять ферментовані плоди хлібного дерева, спонукають дослідників шукати відповідь на питання, чи можуть вони пролити світло на походження традиційного для людей бенкету.
Нагадаємо
Раніше стало відомо, що вченим в Індонезії вдалося зафіксувати, що орангутанги навчилися самостійно лікувати поранення, використовучи цілющі рослини.