Зброя в обмін на нафту: як постачається зброя до росії оминаючи санкції
Київ • УНН
Хоссейн Шамхані організував схему бартеру іранської зброї на російську нафту через мережу підставних компаній. Його фірми контролюють понад 25% поставок зброї з Ірану до росії в обхід санкцій.
Іранський нафтовий магнат Хоссейн Шамхані став головним гравцем у постачанні іранської зброї до росії, пише УНН з посиланням на Bloomberg.
Деталі
Хоссейн Шамхані вдалося тихо закріпитися в центрі західної фінансової системи. Також він є одним із бізнесменів, які займаються поставками зброї через Каспійське море до росії, допомагаючи москві вести війну в Україні.
Хоссейн Шамхані через мережу фірм, якими він керує, включаючи дубайську Crios Shipping LLC, почав переміщувати ракети, компоненти безпілотних літальних апаратів і товари подвійного призначення через Каспійське море минулого року щонайменше на двох кораблях, за словами за даними понад десятка американських, британських та європейських чиновників, а також людей, які безпосередньо знайомі з його діяльністю.
Такі заяви вони робили на умовах анонімності через конфіденційність інформації.За інформацією, москва оплачує поставки вантажами нафти, і такий вид бартеру стає все більш поширеним через санкції США та Європи проти росії та Ірану.
Угоди, які співпали з тим, що росія почала використовувати більше іранської зброї під час нападу на Україну, відображають іншу сторону розгалуженої глобальної бізнес-мережі, яка збагатила Хоссейна Шамхані, чий батько був міністром оборони Ірану.
Мережа фірм Шамхані обробляє понад чверть загального обсягу поставок іранської зброї в росію, повідомляють джерела. Його імперія також охоплює хедж-фонд, який працював з офісів у Лондоні, Женеві та Сінгапурі, а також дубайську компанію з торгівлі товарами, яка співпрацює із західними нафтовими компаніями.
Іран і росія визнали зміцнення оборонної співпраці, не розголошуючи всіх деталей. Хоча двостороння торгівля зброєю наражає учасників на потенційні санкції з боку західних урядів, вона не є незаконною.
Наскільки я розумію, мережа Шамхані пов’язана з контрактами на використання безпілотників в Україні
Представник Державного департаменту заявив, що США попереджали про поглиблення партнерства в галузі безпеки між росією та Іраном з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Це партнерство загрожує європейській безпеці та показує, як дестабілізуючий вплив Ірану виходить за межі Близького Сходу та в усьому світі
росія в Каспійському морі
За інформацією про дані відстеження суден, зібраних Bloomberg, із середини 2023 року кілька суден Crios, які раніше проходили Середземноморські та Чорноморські маршрути, раптово перемістилися в Каспійське море, і з тих пір вони курсують туди-сюди між Іраном і росією.
Кораблі включають Sea Castle (також відомий як Tooka) і Sea Anchor (також відомий як Roja). Проте, як відомо, вони не єдині. За даними, зібраними Bloomberg, цього року обидва судна здійснили щонайменше п’ять рейсів з іранських портів до російської Астрахані.
За стандартами міжнародного судноплавства Sea Anchor і Sea Castle невеликі, але достатні для транспортування зброї під час коротких подорожей через Каспій. Вони мають 3000 і 4000 тонн транспортної потужності, приблизно 1/100 того, що могли б перевозити гігантські контейнеровози, що перевозять вантажі світовим океаном.
У базі даних S&P Global немає списку країн, де зареєстроване жодне з цих суден.
Записи, зібрані морською розвідувальною компанією Pole Star Global, показують, що вони обидва використовували прапори Палау, тихоокеанського острова, який, як судновий реєстр, знаходиться в міжнародному чорному списку.
Торгівля зброєю в обмін на нафту - остання деталь в річному розслідуванні бізнес-діяльності Шамхані Bloomberg News, що включає інтерв'ю з більш ніж чотирма десятками людей, знайомих з його операціями, а також перегляд конфіденційних документів і корпоративних записів.Компанія
Crios та мережа Oceanlink
Незрозумілим лишається, скільки зброї було доставлено кораблями, контрольованими мережею Шамхані, або їх точне розгортання. За словами людей, зброя не була задекларованою у вантажних маніфестах, задля уникнення паперових слідів.
Фінансова імперія Шамхані контролює флот з десятків суден, включаючи нафтові танкери та вантажні кораблі.
Згідно з федеральним реєстром організацій, що працюють в Об’єднаних Арабських Еміратах, у жовтні 2020 року в Дубаї була заснована компанія Crios, яка займає центральне місце в каспійських вантажах. На своєму веб-сайті компанія називає себе міжнародною фірмою з управління судами, але не розкриває жодних подробиць про свою власність чи керівництво.
За словами джерел, це одна з груп судноплавних організацій, які контролює Шамхані, включаючи Oceanlink Maritime DMCC і Koban Shipping LLC. Деякі вантажовідправники сидять поруч зі співробітниками його хедж-фонду та фірм, що торгують нафтою.
Більшість співробітників називають Шамхані просто "Н" або "Гектор".
У квітні США наклали санкції на Oceanlink і визначили 13 суден, якими керує фірма, як заблоковану власність, не вказуючи на чіткий зв’язок із Шамхані.
Застосування санкцій проти цих бартерних мереж досить складне, особливо якщо взяти до уваги історичне домінування росії в регіоні. Короткостроковою метою має бути виставлення цих мереж у центр уваги.
Нагадаємо
Нік Поуп, колишній керівник відділу НЛО Міноборони Британії, припускає причетність росії чи Китаю до появи дронів над авіабазами RAF. Інциденти могли бути пов'язані з розміщенням ядерної зброї та запуском ракет Storm Shadow.