Законопроєкт про множинне громадянство: у Світовому конгресі українців вказали на необхідні правки

Законопроєкт про множинне громадянство: у Світовому конгресі українців вказали на необхідні правки

Київ  •  УНН

 • 11092 перегляди

Read in English

Світовий конгрес українців підтримав законопроєкт про множинне громадянство, але вимагає внести важливі зміни. Серед ключових правок - список визнаних країн та вимоги до заявників щодо знання мови та історії.

Світовий конгрес українців (СКУ) привітав ухвалення Верховною Радою у першому читанні проєкту закону України про множинне громадянство.Втім в СКУ сказали, що у документ необхідно внести правки, зокрема повинні бути прописані вимоги до громадянства, а також встановлений обмежений список визнаних країн. Про це УНН повідомляє із посиланням на заяву конгресу. 

Як вказали в СКУ,  цей законопроєкт є значним кроком вперед у визнанні різноманітної та глобальної природи української громади, а також інтеграції України до ЄС

Впродовж багатьох років СКУ виступав за таке законодавство, розуміючи його потенціал для підвищення глобальної присутності України та підтримки прав українців, які проживають за кордоном. Цей закон дозволить українцям зберігати свою спадщину та ідентичність, одночасно роблячи внесок у країни їхнього проживання та Україну

- йдеться у заяві СКУ. 

Однак, у Світовому конгресі вважають, що поточний проєкт потребує важливих змін, щоб повністю відповідати інтересам України та всіх її громадян. Ці зміни включають:

- Рівність громадян перед законом: Важливо запобігти поділу громадян на "класи" та забезпечити рівне ставлення до всіх громадян перед законом з однаковими правами та обов’язками.

- Список визнаних країн: Повинен бути встановлений обмежений список визнаних країн, виключаючи ті, що становлять загрозу безпеці України, такі як росія, білорусь, Північна Корея, Іран та інші.

- Вимоги до громадянства: Заявники на українське громадянство повинні заявити про вірність українській державі, її суверенітету та територіальній цілісності. Вони повинні продемонструвати знання історії України, обов’язків громадянина України, Конституції України та володіння українською мовою.

В СКУ зазначили, що готові тісно співпрацювати з Верховною Радою України для включення цих правок у фінальний закон. "Ці рекомендації є критично важливими для забезпечення того, щоб це законодавство відповідало найвищим стандартам ефективності, справедливості та безпеки, одночасно сприяючи інтересам України та українців у всьому світі", - вказали у конгресі.

В СКУ також назвали переваги законодавства про множинне громадянство для України:  

- Заохочення повернення: Воно заохочує повернення українців для захисту та відбудови України, вносячи свої навички, знання та ресурси у розвиток та безпеку країни. Це повинно включати повну участь у державній службі України.

- Залучення глобальних українців до захисту України: Дозволяючи множинне громадянство, Україна зміцнить свої зв’язки з глобальною українською громадою, сприяючи більш тісним культурним, економічним та політичним зв’язкам у всьому світі. Глобальні українські громади забезпечать сильну військову, політичну та економічну підтримку України серед народів та урядів країн їхнього проживання.

- Уповільнення асиміляції: Дозволяючи множинне громадянство, закон допомагає уповільнити асиміляцію українців, які проживають за кордоном, дозволяючи їм зберігати міцний зв’язок зі своєю спадщиною та культурою, не змушуючи вибирати між громадянством України та країни проживання. З 25 мільйонами українців за межами України сьогодні, збереження їхньої культурної та політичної ідентичності є критично важливим для майбутнього України.

Нагадаємо 

Напередодні парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт, який передбачає введення інституту множинного громадянства в Україні. 

Зеленський подав ще один законопроект про множинне громадянство7 серп. 2024, 19:16 • 53764 перегляди