Введення множинного громадянства в Україні: Рада зробила перший крок

Введення множинного громадянства в Україні: Рада зробила перший крок

Київ  •  УНН

 • 9703 перегляди

Read in English

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про множинне громадянство в Україні. Документ визначає умови набуття подвійного громадянства та забороняє його для громадян держави-агресора.

Парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт, який передбачає введення інституту множинного громадянства в Україні, повідомляє УНН із посиланням на депутатський корпус.

Рада підтримала за основу законопроект #11469 про введення інституту множинного громадянства в Україні. ЗА основу - 247

- написав нардеп Ярослав Железняк.

За його словами, до другого читання мають врахувати пропозиції і зауваження, зокрема Світового Конгресу Українців.

Доповнення

Проєкт закону має назву "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України".

Документом  визначені принципи законодавства України про громадянство, зокрема принцип єдиного громадянства, який розуміється Законом у двох аспектах:

-внутрішньому – громадянство держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України,

- та зовнішньому – визнання громадянина України, який набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, у правових відносинах з Україною лише громадянином України

У законопроекті уточнюються умови набуття громадянства України за народженням, за територіальним походженням, а також умови прийняття до громадянства України. Множинність громадянства (підданства) допускається у таких випадках:

-набуття дитиною громадянства України та іншої держави за народженням;

-набуття дитиною громадянства усиновлювачів-іноземців;

-набуття громадянином України іншого громадянства через шлюб з іноземцем;

-автоматичне набуття іншого громадянства громадянином України через законодавство іншої держави без отримання підтверджуючого документа;

-спрощене набуття громадянства України іноземцями з держав, включених до відповідного переліку;

-набуття громадянином України громадянства держав, громадяни яких отримують українське громадянство у спрощеному порядку.

Окрім закріплення допустимих випадків множинності громадянства, проект закону визначає підстави для втрати громадянства України.

Зокрема множинність громадянства не допускається для осіб, що мають громадянство держави, визнаної Верховною Радою України агресором або окупантом, або держави, яка не визнає територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року № 68/262.

Нагадаємо

Президент Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про множинне громадянство у серпні цього року.