Закон про підвищення податків: в уряді роз'яснили, коли запрацює і скільки очікують додатково у бюджет
Київ • УНН
Закон про підвищення податків набуде чинності з 1 грудня та принесе додатково 8 млрд грн у 2024 році. Всі кошти спрямують на фінансування зарплат військовослужбовців.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль роз'яснив, що закон про підвищення податків, який ще називають "ресурсним", набуде чинності з 1 грудня, і, як очікується, принесе додатково 8 млрд грн у 2024 та 140 млрд грн у 2025 році, пише УНН.
Деталі
"З 1 грудня набувають чинності зміни до Податкового кодексу. За рахунок цього в поточному році держава додатково акумулює 8 млрд грн, а наступного року - 140 млрд грн. Усі ці кошти без виключення спрямуємо на фінансування зарплат захисникам і захисницям України. Саме завдяки внутрішньому фінансовому ресурсу України забезпечуються виплати нашим воїнам", - роз'яснив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
З його слів, загалом у 2025 році витратимо на оборону 2,23 трлн грн, з яких 1,16 трлн грн - це грошове забезпечення військовослужбовців.
"Таким чином усі українці, які сплачують військовий збір, допомагають воїнам і роблять важливий внесок у нашу стійкість та наближення справедливого миру", - написав Прем'єр.
Нагадаємо
28 листопада повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський підписав закон №11416-д про "історичне" підвищення податків, який ще називають "ресурсним".
У той же день стало відомо, що закон про підвищення податків опубліковано онлайн. Нардеп Ярослав Железняк зауважив, що планувалося, що закон опублікують 30 листопада, щоб він набув чинності вже з 1 грудня, адже передбачається, що закон набуває чинності наступного дня після опублікування, тож це могло мати неабиякі наслідки для бізнесу.
Утім, уже 29 листопада з'явилася інформація, що публікацію закону про підвищення податків зняли. Опублікують його тепер завтра, 30 листопада, і набуде він чинності як і планувалося 1 грудня, вказав Железняк.
Як повідомлялося, документ передбачає, зокрема:
- Підвищення військового збору з доходів фізичних осіб (заробітної плати, дивідендів, додаткового блага тощо) з 1,5% до 5%;
- ФОПи на єдиному податку 1, 2 та 4 груп зобов’язані щомісячно сплачувати військовий збір обсягом 10% від мінімальної зарплати;
- Для платників єдиного податку третьої групи встановлюють ставку військового збору обсягом 1% від доходу;
- Запровадження податків на прибуток для фінансового сектору. Ставка податку на прибуток для банків за 2024 рік – обсягом 50%. Для небанківських фінансових установ (крім страховиків) ставка на прибуток дорівнюватиме 25%. Для них оподаткування буде здійснюється з 1 січня 2025 року.