Закон про підвищення податків набуде чинності таки з 1 грудня: що сталося

Закон про підвищення податків набуде чинності таки з 1 грудня: що сталося

Київ  •  УНН

 • 15083 перегляди

Read in English

Закон про підвищення податків опублікують 30 листопада замість запланованого 28 листопада. Військовий збір зросте з 1,5% до 5%, а для ФОПів встановлять нові ставки оподаткування.

Публікацію закону про підвищення податків зняли. Опублікують його тепер завтра, 30 листопада й набуде він чинності як і планувалося 1 грудня. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, передає УНН.

Публікацію закону 11416д про підвищення зняли чи перенесли… Опублікують його тепер лише завтра (30/11) і набуде чинності як і планувалося 1 грудня

- написав Железняк у Telegram.

Він зазначив, що до 1 грудня військовий збір рахується як і був: 1,5%.

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев також повідомив у Telegram, що закон набуде чинності 1 грудня 2024 року.

"Опублікований буде відповідно 30 листопада", - зазначив він.

Гетьманцев заявив, що здоровий глузд переміг.

"Будемо вважати це помилкою друкаря", - написав Гетьманцев.

Проте ще вчора, 28 листопада Гетьманцев впевнено писав про те, що ресурсний закон опублікований 28 листопада й зважаючи на термін публікації закону, він набуде чинності з 29 листопада.

Також він обіцяв, що  зранку буде офіційне розʼяснення.

Але в результаті сьогодні він вибачався перед бухгалтерами за втрачені нервові клітини.

"Шановні бухгалтери, вибачте за втрачені нервові клітини", - написав нардеп.

Доповнення

Президент Володимир Зеленський підписав закон №11416-д про "історичне" підвищення податків. Документ передбачає, зокрема:

  • підвищення військового збору з доходів фізичних осіб (заробітної плати, дивідендів, додаткового блага тощо) з 1,5% до 5%;
  • ФОПи на єдиному податку 1, 2 та 4 груп зобов’язані щомісячно сплачувати військовий збір обсягом 10% від мінімальної зарплати;
  • для платників єдиного податку третьої групи встановлюють ставку військового збору обсягом 1% від доходу;
  • запровадження податків на прибуток для фінансового сектору. Ставка податку на прибуток для банків за 2024 рік – обсягом 50%. Для небанківських фінансових установ (крім страховиків) ставка на прибуток дорівнюватиме 25%.

10 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11416-д щодо значного підвищення податків.