Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для Молдови. Яка ситуація з Україною?
Київ • УНН
Європейський парламент схвалив продовження призупинення ввізних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на рік до 5 червня 2025 року, а також продовжив призупинення всіх мит на імпорт з Молдови до 24 липня 2025 року.
Євродепутати сьогодні схвалили відновлення заходів лібералізації торгівлі для Молдови та внесли поправки до пропозиції щодо України щодо посилення гарантій для фермерів ЄС, передає УНН.
Європарламент 347 голосами "за", 117 "проти" та 99 "утрималися" проголосував за внесення змін до пропозиції Комісії щодо призупинення імпортних мит і квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС ще на один рік, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року. Євродепутати повернули звіт до Комітету з міжнародної торгівлі почати переговори з Радою.
"Законодавство надає Комісії повноваження вживати швидких заходів і вживати будь-які необхідні заходи, якщо виникнуть значні збої на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт, включаючи екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів. Депутати Європарламенту проголосували за внесення змін до пропозиції Комісії щодо включення більш чутливих продуктів і ширшої контрольної дати для розрахунку середніх обсягів", - зазначено в релізі Європарламенту.
Додамо
Під час окремого голосування в середу парламент 459 голосами "за", 65 "проти" і 57 "утрималися" погодився призупинити дію всіх мит на імпорт з Молдови ще на рік.
"Незаконна військова агресія росії проти України також сильно вдарила по Республіці Молдова, оскільки вона значною мірою покладається на українські транзитні маршрути та інфраструктуру для власного експорту. Заходи з лібералізації торгівлі дозволили Молдові перенаправити частину своєї торгівлі з рештою світу через ЄС. Більшість молдавських експортних товарів вже користуються безмитним доступом до ринку ЄС згідно з Угодою про асоціацію", - йдеться у релізі.
Якими будуть наступні кроки?
Як відзначили в Європарламенті, що стосується Молдови, то тепер заходи повинні бути офіційно схвалені урядами ЄС. Нова постанова має набути чинності одразу після закінчення чинності чинної постанови. Поточне призупинення закінчується 5 червня 2024 року для України та 24 липня 2024 року для Молдови. Щодо України євродепутати почнуть переговори з Радою.