Європа послаблює охорону вовків: нові правила полювання із 2025 року

Європа послаблює охорону вовків: нові правила полювання із 2025 року

Київ  •  УНН

 • 14352 перегляди

Read in English

Європейський Союз знижує охоронний статус вовків від "строго захищеного" до "захищеного". Зміни набудуть чинності в березні 2025 року, якщо не буде значних заперечень від країн-членів Ради Європи.

У Європі через збільшення кількості вовків та їх вплив на сільське господарство та тваринництво, послаблять заборону на полювання на цих хижаків, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Згідно з Бернською конвенцією про збереження європейської дикої природи та природних середовищ існування, статус вовків буде знижений від "строго захищеного" до "захищеного". Групи захисту тварин, такі як Міжнародний фонд захисту тварин, таке рішення засудили.

Сьогоднішнє рішення є небезпечним кроком назад для біорізноманіття та створює тривожний прецедент для збереження дикої природи в Європі

- йдеться в повідомленні від фонду.

До цього вовки були захищені від навмисного полювання чи вилову, якщо вони не становлять серйозної загрози для худоби чи здоров’я та безпеки.

Згідно з новим статусом, будь-яка "експлуатація" вовків "повинна регулюватися, щоб уберегти популяції від небезпеки", що фактично є набагато нижчим порогом для полювання на них.

Комісія ЄС запропонувала нововведення, через зростання кількості вовків, яке призвело до конфліктів із місцевими фермерськими та мисливськими спільнотами.

Важлива новина для наших сільських громад і фермерів. Нам потрібен збалансований підхід між збереженням дикої природи та захистом наших засобів до існування

- заявила президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн у заяві після голосування.

Зміни набудуть чинності 7 березня, якщо щонайменше третина з 46 держав-членів Ради Європи не виступить проти, йдеться в Бернській конвенції.

Нагадаємо 

Вчені виявили, що ефіопські вовки регулярно харчуються нектаром місцевих квітів. Під час живлення їхні морди покриваються пилком, що дозволяє їм виконувати роль запилювачів рослин.

Африканських щурів-саперів перекинули на боротьбу з контрабандою1 лист. 2024, 15:22 • 21211 переглядiв