Вже друга громада не пустила до церкви священиків УПЦ МП

Вже друга громада не пустила до церкви священиків УПЦ МП

Київ  •  УНН

 • 21323 перегляди

КИЇВ. 13 січня. УНН. У Житомирській області громада, яка напередодні прийняла рішення про перехід до Православної церкви України, заблокували вхід до церкви священикам Української православної церкви Московського Патріархату. Про це повідомляє УНН з посиланням на Радіо.Свобода.

Так, прихильники ПЦУ заблокували вхід до церкви священикам УПЦ МП у селі Ворсів Малинського району Житомирської області. Пояснили вони свої дії тим, що раніше громада села на загальних зборах вирішила, що переходитиме до ПЦУ, пише видання. Водночас священики запевнили: люди, які прийшли, – не є релігійною громадою і не мають права висловлювати таку думку. Тоді між двома сторонами відбулася суперечка, втім згодом віряни УПЦ МП провели служіння перед храмом, пише видання.

Як заявили прихильники ПЦУ, у них є всі юридичні права для того, аби перейти до української церкви. Однак наразі вони побоюються, що церковники можуть викрасти із храму коштовності й майно громади, тому й не пускають їх.

Як повідомляв УНН, громада Свято-Миколаївського храму села Ворсівка Житомирської області прийняла рішення про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

Нагадаємо, у селі Красноволя Волинської області громада, яка перейшла до Православної церкви України, не пустила до Свято-Михайлівського храму священиків УПЦ МП.

За результатами Об'єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня 2018 року було створено автокефальну помісну Православну Церкву України та затверджено статут нової церкви. Об'єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної УПЦ митрополита Епіфанія.

5 січня 2019 року відбулася процедура підписання Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм. А вже наступного дня, 6 січня, після вручення у Стамбулі Томос доставили в Україну, згодом його повернули до Стамбула для підпису членами Синоду на Фанарі і знову повернули до України.