Всупереч економічній залежності від чаю: на півдні Індії відроджують "зелені пустелі"

Всупереч економічній залежності від чаю: на півдні Індії відроджують "зелені пустелі"

Київ  •  УНН

 • 8415 перегляди

Read in English

У південноіндійському регіоні Нілгіріс екологи намагаються відновити природні ліси, знищені чайними плантаціями. Промислове вирощування чаю за 200 років знищило 70% місцевих лісів та луків.

Індійський регіон на території гір Західні Гати (або Сах'ядрі) ще 200 років тому, через вплив британських колонізаторів, було засаджено рядами чайних плантацій. Але раніше лічи та гаї вкривали значну територію навколо гір. Екологи що промислове вирощування чаю знищило поживні речовини ґрунту, але організовуючись у групи, фахівці та волонтери намагаються повернути ліси — домівку для понад 600 місцевих рослин і 150 видів тварин.

Про це пише Al Jazeera, передає УНН.

Деталі

Розкидані гаї місцевих дерев, квітів і подекуди доісторичних поховань втиснуті між сотнями тисяч чайних кущів у південноіндійському регіоні Нілгіріс. Майже 200 років тому британські колонізатори створили на територіях уздовж Західних Гат ряди чайних плантацій. Ті кілька гаїв, що збереглися донині, наразі перебувають під захистом корінних громад, які оберігають їх заради своєї віри і традицій. Також їх доглядають екологи, - наприклад, вивозять чайні дерева з занедбаних ферм і висаджують насіння, що походить саме для цього біорізноманітного регіону.

Зараз існує ініціатива щодо повернення природньої домівки для понад 600 місцевих рослин і 150 видів тварин. Йдеться зокрема про ті, що зустрічаються лише у регіоні Нілгіріс, та у навколишній місцевості.

Image

Делі огорнув густий туман: через високий рівень забруднення повітря запроваджують обмеження18 лист. 2024, 07:33 • 14354 перегляди

Але наскільки вистачить зусиль, щоб відродити "зелені пустелі"?

З однієї сторони, екологи стверджують, що вирощування чаю в промислових масштабах знищило поживні речовини в ґрунті і призвело до проблем з такими тваринами, як слони і гаури, або індійські бізони, оскільки цим тваринам залишилося мало лісу для життя.

Але з іншої сторони, слід зазначити, що майже кожен з більш ніж 700-тисячного населення регіону –  або вирощує чорний, зелений і білий чай;

Image

або працює з майже трьома мільйонами туристів, які приїжджають сюди.

Руйнівні повені в Непалі: 200 загиблих, 30 зниклих безвісти30 вер. 2024, 18:59 • 24226 переглядiв

Шкода від чайної промисловості.

За оцінками, майже 55 000 гектарів чаю було засаджено в горах, що призвело до пошкодження майже 70% місцевих луків і лісів.

Біологічне різноманіття відсутнє. Це не підтримує місцеву фауну і не є джерелом їжі

- пояснює Гокул Халан, експерт з водних ресурсів з Нілгіріса, про чайні плантації.

Довідково

Ліси на території чайних плантацій визнані Організацією Об'єднаних Націй однією з восьми "найгарячіших точок біорізноманіття" у світі. Але є проблема – на цих територіях зафіксовано процес руйнування ґрунту. 

Через надмірне використання пестицидів та інших комерційних методів ведення сільського господарства, екологи охрестили їх "зеленими пустелями". Це стосується регіону Нілгіріс.

Екстремальна спека в Індії: понад 10 людей гинуть, коли температура досягає 50C31 трав. 2024, 15:30 • 24673 перегляди

Бідніша земля робить ці землі більш вразливими до зсувів і повеней: сусідній гірський регіон Ваянад зазнав руйнівних зсувів, які забрали життя майже 200 людей на початку 2024 року.

Image

Нілгіріс може спіткати подібна доля, застережуть екологи.  

Країни та компанії ігнорують більшу частину звітів ООН про викиди метану17 лист. 2024, 14:49 • 21131 перегляд