Військовослужбовця Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, залишили під вартою

Військовослужбовця Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, залишили під вартою

Київ  •  УНН

 • 8010 перегляди

Read in English

Київський апеляційний суд залишив під вартою військовослужбовця 56-ї бригади Сергія Гнезділова. Захист намагався змінити кваліфікацію з "дезертирства" на "самовільне залишення частини".

Київський апеляційний суд відхилив апеляцію щодо запобіжного заходу для військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова, який публічно самовільно залишив свою частину. Таким чином він залишатиметься під вартою, передає УНН із посиланням на Суспільне.

Деталі

На початку засідання адвокат військовослужбовця Олександр Шадрін просив суд уважно підійти до його підзахисного й наголошував, що потрібно прекваліфікувати справу із "дезертирства" у "самовільне залишення частини".

"Ми маємо протокол затримання Сергія, де не зазначено за що конкретно затриманий: немає опису фабули. Просто зазначений номер статті (йдеться про ст. 408 ККУ — дезертирство — ред.). Якби Сергій залишив свій окоп під час бойових дій, зрозуміло, що це — дезертирство. Жодної слідчої процесуальної дії за цей час не було проведено з 11 жовтня. Навіщо тримати його під вартою? Він що, впливатиме на командирів, чи інших? Чи він втече у РФ, з якою воював ці роки? Просимо переглянути запобіжний захід", — сказав Шадрін.

Сам Гнедзділов назвав обвинувачення "голослівними та безпідставними", а саму справу — "публічно-показовою" й заявив, що з того часу, як він перебуває у СІЗО, його жодного разу не допитували та не проводили процесуальних дій.

"Чому сторона обвинувачення не кваліфікує мій випадок як СЗЧ — я не знаю. Останній рік я постійно казав про необхідність реформування мобілізаційної системи, про необхідність ротацій. Прокурор пише, що я мав на меті дискредитувати військову владу, а у нас її немає. У нас є військове командування. Але дискредитувати військове командування може корупція та провал мобілізації. Здається, що якби не моя офіційна заява (про СЗЧ — ред.), то мене ніхто б і не шукав. Я вважаю це публічно-показовою справою, саме тому мені й інкримінують 408-му статтю", — сказав він.

Зі свого боку прокурор заявив, що суд першої інстанції 11 жовтня "прийняв справедливе рішення" і просив не змінювати Гнезділову запобіжний захід.

"Прошу не змінювати запобіжний захід. Вважаю, що даний запобіжний захід є обґрунтований і ризики щодо Гнезділова тривають по цей час", — сказав він.

Після доводів сторін Київський апеляційний суд відхилив апеляцію та залишив Гнезділова під вартою.

Додамо

11 жовтня за рішенням Печерського райсуду столиці Гнезділова взяли під варту строком на два місяці.

15 жовтня адвокат Сергія Гнезділова Олександр Шадрін повідомляв Суспільному, що подав апеляцію на це рішення суду.